Mehmet Doğan " Projelerimizde Aksama Yok"

DOĞAN : “HİZMET VE İNSAN ODAKLI SİYASET YAPIYORUZ”

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan son günlerde gündemde yer alan bir takım haberler ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Konulara tek tek ayrıntılı bir şekilde değinen Doğan; “Bizim siyaset anlayışımız İnsan ve hizmet odaklıdır. Karşılıklı atışmaya ayıracak vaktimiz yok. Yaşanan pandemi ile ilgili devletimiz gerekli yardımları eksiksiz bir şekilde halkımıza ulaştırsa da; bizde ilçe teşkilatı olarak hem şehrimize yapılan projeleri takip ediyor ve gerekli adımları atıyoruz, hem de sosyal sorumluluk projelerimiz ile ihtiyacı olan ailelere yerel esnafımızdan alışveriş yaparak katkı sağlıyoruz” dedi.

YÜKSEK GERİLİM GÜÇ LABORATUVARI PROJEMİZDE HİÇ BİR AKSAMA YOK

Mehmet Doğan basında çıkan haberler ile ilgili Yüksek Gelirim Güç Laboratuvarı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Bilindiği üzere 2018 yılı sonunda TEDAŞ, Yüksek gerilim ve güç laboratuvarının yapılması için gerekli temel tasarım ihale dokümanlarını ve teknik idari şartnamelerin hazırlanmasını içeren bir ihale yaptı. Projenin zemin etütleri ve plan tadilatlarının tamamı tamamlanmıştır. Ayrıca yapılan tüm tasarım detayları, teknik şartnameler, zemin etütleri ve plan tadilatları Bandırma’da planlanan arazi esas alınarak yapılmıştır. Projemizin teknik detaylarının tamamlanmasının ardından Bandırmada planlanan bölgeye temeli atılacak ve belirtilen süre içerisinde tamamlanacaktır.” dedi.

KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATIMIZ PLANLANAN TARİHTE TAMAMLANACAK

Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili Mehmet Doğan : “Basında çıkan bir takım haberlere cevap olarak belirtmek isterim ki Kültür Merkezi inşaatımızda en ufak bir gecikme söz konusu değil. 2021 Yılı içerisinde planlandığı gibi tamamlanacak ve 2022 yılı ilk çeyreğinde halkımızın kullanımına açılması düşünülmektedir. Bütçe veya hak edişlerle ilgili hiçbir problem yok.  Taşeron firma çalışmalarına devam ediyor. İnşaatın 2021 Bütçesi tamamiyle onaylanmış ve taşeron firmanın hak edişlerine göre kullanımına sunulmuştur. Ancak bildiğiniz üzere yaşanan Pandemi ile ilgili firma personellerinin Covid-19 a yakalanması ve ardından bölgemizdeki eksi derecelere düşen soğuk havalar sebebiyle inşaat kısa bir süre durmak zorunda kalmıştır. Ancak hava sıcaklığının yükselmesi ve hastalanan ustaların iyileşmesi ile birlikte inşaat tüm hızıyla devam etmektedir.” Dedi.

BOR KARBÜR TESİSİ İNŞAATI TÜM HIZIYLA DEVAM ETMEKTEDİR.

Doğan : “Eti Maden Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Hükümetimizin yatırım programlarından biri olan Bor Karbür tesisinin inşaatı planlandığı gibi hız kesmeden devam etmektedir. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl temelleri atılan ve Dünya’da ki Bor Karbür üretiminin %8’inin üretileceği tesis 2021 yılı içerisinde tamamlanacak ve açılarak bölgemizin ve ülkemizin ekonomisine önemli ölçüde katkı sunacaktır.” Dedi.

DAL-ÇIK PROJEMİZ HALKIMIZIN KULLANIMINA AÇILDI.

Doğan : “6. Ana Jet Üssü önünde yaşanan trafik sıkışıklığına çözüm amaçlı yapılan Dal-Çık projemiz tamamlanarak geçtiğimiz ay halkımızın kullanımına açıldı. Büyükşehir Belediyemize bağlı ekiplerimiz bölgenin peyzaj çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlayacak ve kavşağımız Bandırmamıza yakışan bir görüntüye kavuşacaktır. Ayrıca Liman AVM Kavşağında yapımı devam eden üst geçit projemizde tüm hızıyla sürüyor. 2021 yılı ilk yarısında projemizi tamamlayarak halkımızın kullanımına açmayı planlıyoruz." dedi.

23-01-2021