Mehmet Tüm: İşçi Ücretlerinden Kesintiler Kaldırılmalı

Mehmet Tüm: İşçi Ücretleri kesintiler nedeniyle Asgari Ücretin bile  altına düşüyor.

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

CHP’li Mehmet Tüm, tekstil işçilerinin sorunlarını dinledi

Ziyaretleri kapsamında ilk olarak Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF)’i ziyaret eden CHP’li Mehmet Tüm, burada şube başkanı Hüseyin Akyüz’den sendikal faaliyet hakkında bilgi aldı. Sendikada, işçilerin çalışma koşulları ve asgari ücretten yılsonunda yapılan haksız vergi kesintileri ile ilgili talepleri dinleyen CHP’li Tüm, kesintiler nedeniyle işçi maaşlarının asgari ücretin bile altına düşebildiğini ifade ederek, vergi kesintilerinin kaldırılması hakkında gerekli yasal çalışmaları yapacağını ifade etti.

CHP’li vekil Verem ve Kanserle Savaş Vakfı’nı ziyaret etti

TEKSİF ziyaretinin ardından Verem ve Kanserle Savaş Vakfı Balıkesir Şubesi’ni ziyaret eden CHP’li Mehmet Tüm, burada vakfın Sosyal Komite Başkanı Aysel Bozdağ’dan vakfın yaptığı çalışmalar hakkımda bilgi aldı. Başkan Bozdağ, vakıf bünyesinde kanserle savaşan hastalara çeşitli kurslar verildiğini, kurs sonunda hastaların resim ve el işi işlemeleri yapıp kermeslerde satarak çeşitli sosyal proje ve etkinliklerin düzenlediğini belirtti. Bozdağ derneğe yapılan bağış ve diğer gelirlerle aynı zamanda hastalara geziler düzenleyip moral ve motivasyon etkinlikleri yapıldığını ifade etti.

CHP’li Mehmet Tüm’ün haftasonunda da çeşitli sivil toplum kuruluşları ve dernekleri ziyaret edeceği kaydedildi.                                                                                                                  BG/ SERHAT OZAR