Memleket Partisi Balıkesir İl Açılışını Genel Başkan Muharrem İnce Yaptı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin il binasının açılışına katılmak üzere Balıkesir’e geldi. Memleket Partisi Balıkesir İl Başkanı Sinan Diker ve partililer tarafından coşkuyla karşılanan Muharrem İnce parti binası önüne kadar yürüyerek gelirken esnaf ve vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılandı .

KARŞILAMA https://www.youtube.com/watch?v=7K1NuRZJexc

Memleket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Turgay Davaz'la birlikte  kuruluş ve yapılanma sürecinde yoğun çalışmalarını sürdüren Balıkesir il ve ilçe başkanları ile birlikte Balıkesir İl Yönetim binasının önünde bir konuşma yapan Muharrem İnce konuşmasında  ülke siyasetinde yeni bir parti yeni bir sayfa açtıklarını olduklarını  toplumun her kesiminden oy istediklerinin üzerinde dururken  “CHP’den memnun olmayıp İYİ Parti’ye gidenler vardı onları öncelikle partimize 6bekliyorum. HDP’ye oy verip, terörü kınayan varsa onları da bekliyorum. Ama terörü kınamak şartıyla. Sandığa gitmeyenler sizi de bekliyorum. Bizim partimizin çizgileri belli, çizgimiz net. Bizim partimizde Atatürk’e kimse saygısızlık yapamaz.” dedi.Ülkede 19 yıllık bir iktidar var. Bu 19 yıllık iktidar eğitimi çökertti, eğitimin niteliği bitti. Uzaktan eğitim de yok yüz yüze eğitim de yok. Tarım da çöktü. 41 ilde kuraklık tehlikesi var, gübre yüzde 200 artmış, insanlar gübre alamıyor, hayvancılığı bitirmişler. Sadece Balıkesir 81 vilayete, Türkiye’ye bakar. Adam gibi bir planlama yapılsın Balıkesir Türkiye’ye bakar. Tarım, hayvancılık, maden, turizm var mı burada? Hepsi var. Sadece Balıkesir Hollanda gibi Türkiye’ye bakar. Ama Türkiye kötü yönetiliyor. İnsanlar bin 500 liraya geçinirken, Erdoğan’ın çevresindekiler 4-5 yerden maaş alıyorlar. Aylık maaşı 100 bin lira olan bürokratlar var. Gençler, öğretmenler atanamıyor, internet yavaş ve Avrupa’nın en hızlısı ama Erdoğan’ın çevresinde ballı börekli adamlar var. Son 25 günde 15 polis intihar etmiş. Polis kimdir? Garibanın çocuğudur. Holding patronunun çocuğundan polis olmaz. Bunlar bizim çocuklarımız. Ama Emniyet Müdürü hem emniyet müdürü maaşı alıyor hem PTT yönetim kurulu üyesi. Eski bakanlar, milletvekilleri ballı börekli yağma Hasan’ın böreği. Hep bir yerden yönetim kurulu üyesi."

KONUŞMASININ VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ https://www.dailymotion.com/video/x8221gp

Konuşmasında "Partisinde kimsenin dil din mezhep etnik ayrımcılık tartışması yapamayacağının altını  çizen İnce "Doğaya ve çevreye saygı duyacaksın. Kadına şiddet ve çocuk istismarını yüksek sesle kınayacaksın. Siyasetten rant elde etmeyeceksin, konuşmayacaksın, herkesin dini, dili, ırkı kendinedir. Bunları bu şekilde yapacaksanız 85 milyonu da herkesi de bekliyorum." ifadesini kullandı. Yoğun ilgi ve alıkışlarla kesilen konuşmasının ardından İl Parti binasının kurdelesini partilileriyle birlikte kesen Muharrem İnce İnce daha sonra  çarşı içinde dolaşarak halkı selamlayan ve esnaf ziyareti yaptıktan sonra yoğun programı nedeniyle  Balıkesir’den ayrıldı.

tamamı için https://www.youtube.com/watch?v=DQ87KtWeb-A

19-06-2021- haber . İSMAİL YILMAZ- FOTOĞRAFLAR:  ÖMÜR ŞEN