Memleket Partisi Kuruldu.İlk Başkan Muharrem İnce

Bugün İçişleri Bakanlığına verilen dilekçeyle resmen kurulan   Memleket Partisi nin Genel Başkanlığına oy birliğiyle  Muharrem İnce seçildi  Hakkı Akalın ise partinin genel sekreteri olduÖzcan Özel ve Mehmet Ali Çelebi de Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.
Cumhurbaşkanlığı adaylığı süresince aday olarak gösterildiği CHP 'den destek görmediği ve  ilerleyen süreçte partiden  dışlanma  iddiasıyla gençlik örgütünden bu yana hizmet verdiği partisinden ayrılıp  Memleket Partisi adı altında yeni bir parti kuran Muharrem İnce'nin partisinin kuruluş dilekçesi bugün İçişleri Bakanlığı'na teslim edildi.

MEMLEKET PARTİSİ'nin seçimlere katılabilmesi için, seçimden 6 ay önce, en az 41 ilde teşkilatlanmasını ve olağan kongresini tamamlayarak seçimli büyük kurultayını yapması gerekiyor.

Kuruluş dilekçesinin bakanlığa verilmesinin ardından parti genel merkezinde kurucular kurulu üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda Muharrem İnce, oy birliğiyle partinin genel başkanı seçildi.

Genel Başkan Muharrem İnce'nin yarın basın mensuplarının karşısına ilk kez çıkarak merak edilen tüm soruları yanıtlayacağı açıklandı.

MEMLEKET PARTİSİ MECLİSE GİRDİ.

"Muharrem İnce, Memleket Partisi'nin ilk genel başkanı olarak oy birliği ile seçildi" diyen Genel Başkan vekili ve Başkan yardımcısı Gaye  Usluer parti MYK'sini şöyle açıkladı:

Genel Başkan: Muharrem İnce:

Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü :Gaye Usluer:

Genel Sekreter: Hakkı Akalın

Genel Başkan Yardımcısı: Hüseyin Avni Aksoy:

Genel Başkan Yardımcısı: Özcan Özel:

Genel Başkan Yardımcısı ve Parlamento Sözcüsü:Mehmet Ali Çelebi:

Genel Başkan Yardımcıları: Serhat Galip ve Nurban Demirbağ,Mevlüt Dudu ve Mert Ünlü Yürir

Genel Sayman: Serkan Ufuk Akgün:

Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri: Neşet Elaldı, Ali Rıza Büyükuslu, İpek Özkan Sayan, Serkan İleri, Çiğdem Bayraktar Ör, Fatih Pala, Özgün

TÜZÜK YAYINLANDI..

TÜZÜK İÇİN LİNKE TIKLAYINUIZ

https://memleketpartisi.org/icerik/tuzuk

18-09-2021/ EDİT.  MEHMET LEVENTOĞLU