Menderes Meydanı İndirme Yapılan Nokta Yasaklandı. Ama...

MENDERES MEYDANI İNDİRME YAPILAN NOKTA YASAKLANDI !/ HALK OTOBÜSLERİNDEN BAŞKA TÜM ARAÇLAR YANAŞIYOR !

Adnan Menderes Meydanında bulunan 2 duraktan biri olan ve kavşak içinde sadece indirmek için kullanılan önemli nokta kaldırılıp yasaklanınca eziyete dönüşen uygulamaya tepkiler artmaya başladı. Sosyal medyada tenkit edilen uygulama hakkında Levent Genç adındaki vatandaş,”Bunun yazı var kışı var. Yaşlı insanları hiç düşünen yok mu? Bandırma halkına bu düşmanlığı yapan bu kararı alan kim? Biran önce eski düzene geçilmeli. Kişilere değil, halka hizmet eden kurumlar olmalıdır. Saygılarımla” derken Seda Çoban Uğurlu adındaki vatandaş da “ BU YÜZDEN BUGÜN HASTANEDEN DÖNERKEN ENGELLİ VE YAŞLI ANNEMLE ÇOK ZORLUK ÇEKTİK.” Diyerek acilen yeniden bir düzenleme yapılmasını istiyor.

HABERİN İÇİNDEN: Garip uygulamaya göre halk otobüsleri günde binlerce kişiyi indirdikleri nokta onlara yasaklanırken, başka araçlar hem park edebiliyor hem de indi-bindi olarak kullanmaya devam ediyorlar.?'

Bu garip uygulamayla meydanda yaya yoğunluğu çok artacak ve yayaların güvenliği ne olacak? Yaşlısı var, çocuklar var, elleri dolu insanlar var, özürlüsü var. Günde yaklaşık 17 bin kişinin kavşak içindeki durakta sadece indirme yapıldığı öğrenilen bu duraktaki insanların ana terminalde indirilmesi saçma ve garip bir uygulama. İyi araştırma yapılmadan hayata geçirilen durak konusu yeniden incelenmeli.

02-08-2022/Erdem ÖZCAN