Metin Ok "Üreten Bir Bandırma Vaat Ediyorum"

CHP Bandırma İlçe Örgütü eski başkanı Metin Ok, Cumhuriyet Meydanı parti lokalİ önünde  düzenlediği halk toplantısıyla parti üyelerine,bansın mensuplarına ve vatandaşlara  hitap ederek 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Metin Ok’un adaylık açıklamasına Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay,Balıkesir önceki dönem milletvekili Mehmet Tüm ve çok sayıda partili üye ve vatandaşlardan oluşan yoğun kalabalık katılırken Bandırma AK Parti aday adayı Aydın Özen'in de katılımcılar arasında olduğu anonsu alkışlarla karşılandı.

CHP İlçe Parti Lokali önünde kurulan platformda İlçe Başkanı Atilla Atakay'ın açış konuşması ardından  yoğun kalabalığa hitap eden Metin Ok, “ Değerli arkadaşlarım her zaman söylüyorum siyaset yapmaktan büyük keyif aldığım sevgili Cumhuriyet Halk Partililer hoş geldiniz dyorum. Yeni bir süreçte bu kardeşiniz Metin Ok'ta var. Kısaca özgeçmişime göz atalım 14 Şubat 1962 yılında Dıyarbakır Bismil İlçesinde doğdum. Bu konuda spekülasyonlar benimde kulağıma geliyor. İnternette Bismil'e bakarsanız soyumu sopumuza bakabilirsiniz . Hacettep Üniversitesinden mezun olarak Maden Mühendisliği mesleğim de uzun süre çalıştıktan sonra 1985 yılında bu güzel kente yerleştim Bandırma da halen devam eden Kuyumculuk mesleğimde insanların sevgisini saygısını kazanmış bir profil oturtmayı çok şükür başardım. Çok sayıda sivil toplum örgütünün üyesiyim. BANVİT KIRMIZI  BASKETBOL Kulübünün kurucu üyesi olmaya nail oldum.Bandırmaspor da yöneticilik yaptım.2004 yılında  Demokratik Sol Parti de başladığım aktif siyaset hayatıma daha sonra üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisinde  yönetim kurulu üyeliğimin devamında  2012 Mart Ayında yapılan kongrede CHP İlçe Başkanı oldum. O dönemlerde bana katkı sunanlara da teşekkürü borç biliyorum. 

Resmi bayramların okul bahçelerine hapsedildiği o sıkıntılı günlerde Atatürk'ün huzuruna çiçek koyabilen ender ilçe başkanlarından biri olduk. Ben Bandırma ile, sizlerle gurur duyuyorum. 2010 yılından sonra ne kadar seçim varsa hep sahadaydım. Bu boynumun borcuydu. Hiç yüksünmeden CHP Bayrağını dalgalandırmak için elimden geleni gösterdim Kurultaylarda oy kullandım ve ticari hayatıma siyasi aktiviteme devam ediyorum mutlu bir evliliğim ve  2 oğlum var. Buradaki gençler gibi onlarla da gurur duyuyorum. Çok mütevazi bir yaşamım var işime yürüyerek gidiyor toplu taşıma araçlarını kullanıyorum. Evimde oturup medyayı takip ediyor Kitap okuyor Türk Halk Müziği, sanat müziği olsun tüm etkinliklere katılarak onlarla birlikte olmaya özen gösteriyorum  Bandırma yı iliklerime kadar tıpkı bir nefes gibi yaşıyorum. İlçe Başkanlığı dönemimizde gitmediğimiz köy ,sıkmadığımız el bırakmadık. Gençler sizleri çok seviyorum. Atatürk 'ün bize miras bıraktığı ülkeyi size bırakacağız sizler omuzlamak zorundasınız yolunuz açık olsun arkadaşlar. 

Sevgili dostlar 2014 yılında aday belirleme süreci yaşadık. Bu dönem ümit ediyorum ki İlçe, İl yönetimine önemli sorumluluklar düşüyor. Tüm arkadaşlarımıza eşit yaklaşım göstereceklerinden kuşkum yok. Bu Metin kardeşiniz hepsine var,Önseçimse önseçim ilk imzayı atan ben olurum bunu bilesiniz ve aday adaylarının hepsi benim için bir değer.Bu yarışı ilkeli seviyeli düzeyli yapalım. Karalamak hiç kimseye fayda getirmez. Sosyal medyada görüyorum,üzülüyorum.Benim naçizane genel merkezden bir talebim var hangi yöntemle olacaksa bir an önce olsun aday adaylarımız yıpranmasın. Hepsi önemli şahsiyetler onların da yolu açık olsun onlara da başarılar diliyorum. Sonuçta hangi arkadaşımız çıkarsa seçim almak için kol kola olacağız ben söz veriyorum.  Biz Bandırma yı da Balıkesir'i de alacağız kimsenin kuşkusu olmasın " dedi .

Metin Ok konuşmasının sonunda  " Huzur mutluluk ve sevgiyle yönetmek istediğimiz Bandırma'yı birlikte sizlerle hep beraber yöneteceğiz. Mustafa Kemal in işaret ettiği anlayışla yönetime talibiz. Tek istediğim yetki vermeniz. Önemli projelerimiz var. Geçmişte arkadaşlarımız yaptılar onlara da teşekkür ediyorum. Ama engelliler yaşlılar her türlü koşulların sağlanması lazım projelerimiz var. Üreten bir Bandırma vaat ediyorum. Gelirleri yükseltecek rantabl kullanacak bir Bandırma Belediyesi vaat ediyorum sizlere. Sizin bu güzel desteğiniz sürece Bandırma asla kaybetmeyecektir. Yolumuz açık olsun Bandırma ve Büyükşehir bizim olsun . Bandırma'yı Büyükşehir'i alacağımızı kuşku duymuyorum hazırladığımız uygulanabilir projelerimizle, vizyon sahibi kadro derinliğimizle başaracağız ve  her şeyden önemlisi  bana yürek verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ” diyerek sözlerini alkışlarla tamamladı.  

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR