Milli Takıma Montella Engeli

Milli Takıma Montella Engeli

Kadro seçiminin tamamen yanlış olduğunu düşünüyorum.. Kalede Mert sakatlanmışsa yerine sezonu 4 maçla Man.United takımında forma giymiş Altay yerine Trabzonspor'da 42 maç oynamış Uğurcan oynamalıydı.. Portekiz milli takımında 41 yaşındaki pepe 39 yaşındaki Ronaldo yorgun değil ve oynatılıyorsa 19 yaşındaki Arda'da bu maç yorgunluk veya dinlendirilme bahane edilmemeliydi. Arda kesinlikle ilk 11 oynatılmalıydı.. Mert Müldür eğer sakat değilse neden oynatılmadığı sorgulanmalı ? Juventus gibi bir takımda Kenan Yıldız oynuyorsa Portekiz maçında da sahada ilk 11 olarak rol almalıydı..

 Montella bu maç sınıfta kaldı.
Portekiz için bu maç çok rahat idman maçı havasında geçti. Her yerde topa hakim olan tüm ortak topları ve dönen topları alan istediği zaman oyunu hızlandıran istediği zaman oyunu yavaşlatan bir düzende oynadılar. Bir maçta rakibini ceza sahasında 32 kere topla buluşturursan mutlaka gol ve golleri yersin nitekim de 3-0 mağlup duruma düştük.. Ronaldo sanki bu maç Türkiye'ye gol atmak istemiyor  havasındaydı zaten herkes tarafından da anlaşılmıştır eğer isteseydi daha farklı bir skorla sonuçlanabilirdi..
Futbol hatalar oyunudur yalnız böyle özel maçlarda hata yapılmaması gerekiyordu. Portekiz Teknik Adamı Roberto Martinez maçtan önce bir açıklamasında Türkiye defansının çok hata yaptığını söylemişti
Ne kadar haklı bir maç yorumu olduğunu bu maç anlamış olduk.. Samet ve Altay'ın anlaşmazlığında kendi kalemize golü attık. Artık böyle hatalar Bandırma'da köy turnuvalarında bile olmuyor. Bir an önce Montella oyuncu seçimlerini sorgulamalı ve Milli Takımın önünde engel olmaktan vazgeçmeli..

Bir eleştirimde forvet konusunda.. 86 milyonluk bir ülkede Forvet  neden yetişmiyor?

Barış Alper'den devşirme forvet olur mu? Bunların cevabını siz verin...
Çünkü Yeni Nesil Çılgın Türklerin
Taraftarları olarak Yenilgileri Haz etmiyoruz..

22-06-2024/ALİ KAFADAR /BANDIRMA