Muharrem İnce CHP'den İstifa Etti

Memleket Hareketi adı altında başlattığı oluşumla yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce nin e- devlet üzerinden CHP üyeliğinden yaptığı istifa başvurusu kabul edildi.  Muharrem İnce, Ankara'da ofisinin önünde düzenlediği basın toplantısında CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

İstifa sonrası açıklama yapan  Muharrem İnce, "Kendi partisinin evlatlarını kucaklayamayanlar, milleti kucaklayamaz. Özgüveni olmayan, iddiası olmayan tek ana muhalefet partisi CHP'dir. CHP, Atatürk'ün kurduğu ideolojiden uzaklaşmıştır,Sahte CHP'lilerle yolumu ayırıyorum." dedi.
İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:
"Muhalefet, parti içindeki demokrasiyi yok ederek millete demokrasi vaat edersen kimse sana inanmaz. CHP'de Atatürk diyemeyen CHP'li yöneticilerin olması içimizi kan ağlatmaktadır.
Bugün yol ayrımında olduğumu biliyorum. Partiyi yönetenler partinin evlatlarına iftira atmıştır. Ortada ilke ve değer yoktur. Liyakat yoktur. Atatürk'ün partisi kalmamıştır. Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum

MUHARREM İNCE'nin İstifa nedeni ve  Tarihi Manifestosu için canlı izle CNN :https://www.youtube.com/watch?v=M03jFd8R4UM

FETÖ'cüleri koruyanlarla yolumu ayırıyorum.

'Türkiye malesef Azerbaycan'a yardım etti' diyenlerle yolumu ayırıyorum. ABD'den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum. Ne işimiz var Libya'da diyenlerden ayrılıyorum.
CHP artık bir tabeladan ibaret. Hedefimiz 50+1. Tek adam partisi değil, ortak aklında partisi olacağız. Partimizin ismi, logosu her şeyi hazır. Her şeyimiz tamam. Bize yakışır bir şekilde açıklayacağız. Bugün CHP'den istifa edeceğim. Gerekçesini de hafta içi yazılı olarak göndereceğim" Başka istifa konuları hakkında sorulara yanıt veren Muharrem İnce, "Bunu zamana bırakalım" dedi.

İNCE NEDEN YOLUNU AYIRMIŞ SATIR BAŞLARI
Bugün yol ayrımında olduğumu biliyorum. Partiyi yönetenler partinin evlatlarına iftira atmıştır. Ortada ilke ve değer yoktur. Liyakat yoktur. Atatürk’ün partisi kalmamıştır.
– ABD’den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum.
– Atatürk’e kefere diyenleri yönetici yapanlarla yolumu ayırıyorum.
– Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum.
– Ben askeri değilim yoldaşıyım diyenlerle yollarımı ayırıyorum. Sen kimsin yoldaşı oluyorsun; Anafartalarda, Conkbayırında, Dumlupınarda varmıydın da yoldaşısın. İsmet paşa yoldaşıdır sen askerisin bu kadar basit
– Grup başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp, atamayla yapan bu yönetimle yolumu ayırıyorum.
– CHP aday yapmayınca başka partilere gidip bu gün partide yönetici olanlarla yolumu ayırıyorum.
– Elli yıl CHP’ye küfredip bu gün sahte CHP’li olanlarla yolumu ayırıyorum.
– Geçmişte CHP aleyhine miting düzenleyip bu gün chp’de yönetici olanlarla yolumu ayırıyorum.
– FETÖ’cüleri SOROS’çuları koruyanlarla yolumu ayırıyorum.
– Ne işimiz var Libya’da diyip Mavi vatanı anlamayanlarla yolumu ayırıyorum.
– ‘Türkiye malesef Azerbaycan’a yardım etti’ diyenlerle yolumu ayırıyorum.
– Bu yönetimin değersizletirdiği ilkeleri yaşatmak için bu arkadaşlardan ayrılıyorum.
Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk Samsuna gitmeden evvel İstanbul’u terk etti. İstanbul işgal altında olduğu için terk etti; Samsuna çıktı ve Ankara’dan İstanbul’u igalden kurtardı.
– İşgal altında olan Atatürk’ün emanetini işgalden kurtarmak için terk ediyorum.

08-0-2021/HABER MERKEZİ-https://www.youtube.com/watch?v=M03jFd8R4UM