Mülakat'ta Zulüm Sırası AKP'de, Yarın Kimde?

AKP nin MÜLÂKAT ZULMÜ..! 

 AKP, gerçekten intikamcı..! 

Nasıl mı ? 

 Hatırlayalım. 
CHP Dönemlerinde 60 lı yıllar... Köy Enstitülerine solcular, CHP referansları ile doldurulmuştu! 
 MHP nin de, MSP nin de olduğu Milliyetçi Cephe koalisyon hükümetleri döneminde, Köy Enstitülerindeki sol kadrolaşma uygulamasına karşı (1975-76-77) , Sağcılar, özellikle MEB na öğretmen yetiştirmek için, Eğitim Enstitülerine sınavdan sonra mülâkatla, ülkücüleri ve yandaşlarını aldılar... 

 ( Ben de 1976 girişliyim de, ben 410 puan almıştım öss den Makine mühendisliğini de kazanmıştım ama orada solcular hakim olduğu için, ben de eğitim enstitüsünü tercih ettimdi. Yani salt ülkücü olduğum için torpille girmedim.) 

 1978-79 da tekrar Ecevit ve sol iktidar gelince, Eğitim Enstitülerine bu defa tekrar solcular alındı, yetmedi... alınanlar, (3) yıllık yüksek okul için 45 günde mezun edilip, (3) ayda tayinleri de yapıldı... Bu kısasa kısas siyasi kadro imalatı, maalesef hep oldu. Diğer bakanlıklarda da, işbu torpilli mülâkat sistemi veya arkadan dolanıp girenler, hep oldu. Adamsınız diye değil, adamın adamı iseniz, ve adamınız var ise... işe alındınız! 

  SHP nin yerel ve genel iktidarları da sol iktidardı. Onlar da alevi ve kürt kadrolaşmasına önem ve öncelik  verdiler. Hatırlayın canım ünlü Moğultay dönemi. Ve adalet bakanı bile ne dedi ? Faşist-kafatasçı ülkücüleri mi alacağım ? Almadı tabii. Ama yıllarca ötekileştirilmiş başkaları da vardı.

 Ne solcu devrimci öğretmenler, ne de; sağcı ülkücü öğretmenler, bugünkü geçmişten intikam alan AKP neslinin yetişmesine, engel olamadı! 

 Ama, işbu 2002 de solcu geçinen sahte Atatürkçülerin, bilerek yaptıkları başörtüsü zulmü gibi zulümlerden sonra, şimdi gelen "intikamcı" AKP gibi, hiçbiri 20 yıl iktidar süremedi. 

 O koalisyonlarda adalet yoktu ama, değişe değişe yönettikleri için kısmen  denge vardı. Devletin kadrolarında solcular da vardı, ülkücüler de vardı, hatta MSP dönemlerinden kalan, milli görüşçüler de, aleviler de, kürtler de... fazlasıyla vardı. 20 yıldır, bu denge bitirildi. 60 lı, 70 li, hatta Evren ve Özal ın, 80 li yıllarda devlete doldurdukları, ya öldüler, ya da emekli oldular...2002 de doğanlar şimdi 20 yaşında, 2002 de işe alınanlar, şimdi emekliliklerini doldurdular değil mi ? 

 Türkiye'de sanki sadece tarikatçılar ve muhafazakar AKP liler yaşıyormuş gibi, orduya, yargıya, yürütmedeki bütün kurum ve kuruluşlara... gerekirse sorular ve cevaplar çalınıp, yandaşlara verilerek, gerekirse yazılı sınavda 100 alsa da torpil mülakatları ile, hatta Devletin tamamına... sadece AKP li, sadece tarikatçı yandaşlar alındı. İşsizler ordusundan  yandaşlığa geçtiler.? Bırakın mülakatı, üniversite soruları ve cevapları çalındı ve yandaşlara verildi bu ülkede. Bu ülkede liyakat için kurulan KPSS soru ve cevaplarınıp çalınıp onlara yandaşlara verildiği mahkemelerce tespit edildi,kanıtlandı, açıklandı.  Ve o yandaş hırsızlar, şimdi devletin her yerindeler. Biz kime güveneceğiz?. 

  Bkz Fetullahçılara (şimdi terör örgütü FETÖ), devlete yüzbinlerce alınmışlardı değil mi? Alanlar, MUKTEDİR AKP liler değil miydi ? KANDIRILDIK ALDATILDIK DEDİLER TAMAM. Şimdi de,ateş olmayan yerden duman çıkmaz  ulu orta yazılıp çizilenlere  bakılırsa Nakşiler-Süleymancılar, İsmail Ağa cemaati, Menzil cemaati v.d , , ENSAR-TÜGVA-AKP Referansları ile, devletin bütün kadrolarına dolduruldu ve doldurulmaya devam ediyor değil mi ? Bunca cemaat nedir nedendir sessiz çoğunluk bilmez. Başbuğ Atatürk bütün bunları cemaatleri dini siyasete alet edebilecek tüm unsurları  keza masonları da kapatmamışmıydı. Kanun yürürlükten mi kalktı? Ulu orta tekke ve zaviyeler dernek adı altında  açık.
Sözde KPSS diye bir sınav sistemi çıkarıldı ve KPPS den puanını alanlar, devlete liyakat ile yerleşeceklerdi değil mi ? Ama, öyle olmadı. Üstüne mülakat geldi, üstüne arkadan dolanmak, hülle geldi. Belediyede müdür yapılıp, ordan devletin bir bakanlığına genel müdür olarak atananlar dahi oluştu. 

 Yani gerçek şu ki ; yarın CHP iktidara gelirse biliniz ki, işbu 20 senelik AKP kadrolarına karşı, eli mecbur bu defa solcuyum diyenleri yerleştirecekler değil mi? El vicdan. Hak mıdır bu uygulamalar?  Liyakat ve adalet olmadan, hele yok sayılıp ötelenenlerin, bu vatanda yaşadığı yok sayılarak yapılan bu siyasi uygulamalar, unutmayınız ki bir faşizmdir! 
20 yıldır uygulanan personel faşizminin karşılığı, GELECEK SEÇİMLERİ CHP alırsa, 20 yıllık CHP kadrolaşması faşizmi olmalı mı? Olmamalı mı.... ? Bunu da siz düşünün! 
Bandırma da, (3) dönemdir devam eden CHP nin yerel iktidarında, belediyeye hep sözde veya çakma solcular, seçimlerde afiş astı, şak şak yaptılar diye... işe alındı değil mi? Hatta, Bandırmalı olmayanlar bile,sol siyasetten alındı değil mi? 
Hatta ve hatta B.Ş. AKP li diye, biraz da AK'liler bile alındı değil mi? Ve hatta Lionsların, Rotaryenlerin getirdikleri falan alındı. Peki, bizim CHP li Belediyedeki mülakatlar, adil mi idi?

Elbette değildi. Tıpkı Ankara gibi, tıpkı Balıkesir gibi... Adamın adamcıklarına iş verildi ! 

Bugün Milli Eğitim Bakanına gidecek olan, CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, hak diyecek, hakkaniyet diyecek ve mülakatı kaldırın falan diyecek te, yarın kendisi iktidara gelince, ister istemez torpile susamış tabanını dinleyecek ve o da devleti torpilleyecek, bilin de! 

 Devam edin beyler... Devlet sizin, mevkii makamlar sizin! Garibin, gurabanın, fukaranın, kimsesizlerin, dulun-yetimin hakkını... tepe tepe YİYİN ! Iksırıncaya kadar, tıksırıncaya kadar hak YİYİN ! Nasılsa bu yedikleriniz, sizden çıkmasa bile, sizin çoluk çocuğunuzdan, ilâhi adalet varsa, nasılsa çıkacak! Çektirdiğiniz acıları, sizler de bir gün bir şekilde çekeceksiniz ! Benden demesi....

30.12.2021 / RAMAZAN NARİN/NOGAYTÜRK