Müsiad ... Bandırma Genel Kurulu !

MUSİAD...Bandırma Genel Kurulu ! 

MÜSİAD...30 yıl önceleriydi Mayıs-1990... Milli görüşçüler, akıncı-selametçi dediğimiz kesim  ve bu kesime sızan bilumum ehl-i tarik tarikatlar, TÜSİAD ın hükümet deviren, yeni hükümetleri oluşturan faaliyetlerine karşı, para ve kapitalizmin gücünü kabul ederek... parayı biz de kazanırız ve sistemde artık biz de varız diyerek kuruldular. Kuruluşlarında MÜSLÜMAN İŞ ADAMLARI diyorlardı kendilerine, hukuki sıkıntılar başlayınca MÜSTAKİL İŞ ADAMLARIYIZ demeye başladılar... 20 yıllık AKP İktidarında da, önce içlerindeki fetöcülerin akıllı hareketleri, sınra kendilerinin akıllı hareketleriyle bugüne geldiler ve artık, KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEK Statüsünü de aldılar ve  şimdi ; DEVLET gibiler !  

Bunca gazeteci ve yazar var, bu sistemin gerçeklerini bilen siyaset var ama bugüne kadar MÜSİAD GERÇEĞİ diye bir araştırma, henüz ortaya konulmadı. Konulsun göreceksiniz, bizim Bandırmadaki üyeleri gibi Hacca, Umreye, Dubaiye, Katara birlikte giden Müstakil iş adamlarının, Allah yolunda ve salt ibadet peşinde olmadıkları... (?) görülmeyecek mi ? Vergi incelemesinden ve detimin geçen MÜSİAD üyesi iş adamı var mı mesela ?Bandırma FETÖ İddianamelerinde adları geçen müsiadçılar, mallarına el konulup sonradan kaldırılan, müsiadçılar var mı ? Yok mu ? 

MÜSİAD Bandırma Genel Kurulunun misafirleri içinde, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan başta, AKP Balıkesir eski-yeni  Milletvekillerinden kimse yok, AKP nin küçük ortağı MHP İlçe başkanı yok,  ama Balıkesir AKP B.Ş Belediye Başkanımız Yücel YILMAZ vardı. Bandırma Belediye Başkanı, CHP İlçe Başkanı Dr Selim PANÇ ile birlikte Tolga TOSUN vardı... 

Reji, MÜSİAD ın dünyadaki ve Türkiyedeki ticari faaliyetlerini, sık sık Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan I anarak ve göstererek, BAŞKAN ile birlikteyiz-i vurguladılar. Hatta öyle ileri gittiler ki, ileride devletler arasında savaş değil, böylesi ekonomik kuruluşların faaliyetleri olacak diyerek, maşallah Türkiyenin bugünkü ekonomisindeki büyümenin mükemelliğine, memlekette ekonomik sorun olmadığına bile değindiler, 128 Milyar ı kimse sorgulamadı, açlıktan çöp kovalarından geçinen insanlarımızdan, asla bahsetmediler ! 

MÜSİAD, Bandırma Kongresinin, MÜSİAD ve MÜSİAD-ÇILAR için önemi neydi ? 

Söylenmeyenlerdi ! 

Söylemediler çünkü...uyuyanları uyandırmak, işlerine gelmezdi. Reji ekranda, MÜSİAD ın nerelerde Organize Sanayii Bölgeleri kurduğunu gösteriyoıdu ya, şöyle akıllı, şöyle sağlıklı falan...Subliminal mesaj ile, niyetlerini açık ettiler aslında. En azından ben anladım.  

Kongrede seçilen hemşehrilerimiz... MÜSİAD Bandırma Şube Başkanı Cemal Gümüş,  yönetimine aldığın; Recep Ökmen, Mehmet Özenç, Göktuğ İkizoğlu, Hüseyin Can Yüzbaşı, Serdar Bayar, Yüksel Kara, Ünal Acar, Serdar Tüysüzoğlu ve Serkan Altuntaş seçildi yaaa, yarından tezi yok, yapın bir basın toplantısı ve gizlenenleri konuşalım !  

BANDIRMA nın stretejik ve ticari önemi var ve YERLİ-YABANCI Sermayenin, iştahını kabartan gelişmeler var.  

Bandırma 4 lü ulaşımın olduğu sahada, 1/100,000 ÇDP ile, 48 Milyon Metrekare ile tasarlanan bir SANAYİİ alanı ! Haa, 8 milyon metrekaresini, arkaya ertelemişler, 40 milyon da diyebilirler. Hatta, tepkileri yumuşak geçmek için, büyün plan iptal oldu, 2.200 Dönümlük arazide OSB kurulacak da diyebilirler. Hatta, 1/50.000 Kıyı Planından, asla bahsetmezler ! RES lerden, HES lerden, Termik Santrallerden, yeni Limanlardan, Ağır Metal-Ana Metal, Kimya sanayiilerinden ve yabancı ortaklarından falan bahsetmezler...Öyle ya ; biz vatandaşları değil, işbu alnı secdeye giden, sürekli ALLAH  ALLAH diyen işadamlarını ilgilendiren işlerdir bunlar ve para da onların olduğuna göre, bunları bizim bilmemiz gerekmez.  

Eyyy MÜSİAD Genel Başkanı, BANDIRMA ya neden geldiğini, gelecek planlarını neden açıklamıyorsun ? Bandırmalılar bize geldiler, ileride yapabileceğimiz işleri konuştuk gibi bir cümle kaçtı ağzınızdan da...Sahi kimdi o sizden yardım isteyen Bandırmalılar ve siz onlara ne önerdiniz ? Bekleyin, patronlar gelince sizlerde, taşeron patronlar olacaksınız falan mı dediniz ? 

Ama, geçmişteki AKP liler gibi, Bandırma ya gelip, bizi TEMATİK PARK Görselleriyle aldatan, KAPIDAĞ – BANDIRMA sözde yatırımlarla uyutanlar gibi göz ve gönül okşaması ile takkiyecilik yapmadınız ! Sadece, Bandırmalılar uyanıktır, aldatma yerine,  DEVLET GİBİ olduğumuzu gösterelim dediniz ! Amenna !  

MUSİAD çıların CİMRİLİĞİ ! ve İSRAF HOVARDALIĞI ! 

5 Yıldızlı Otelde, genel kurul yaptınız ! Yakışır...Birbirlerinize hediye v.s vererek, millete havanızı da attınız. Basının yüzüne bakmadınız da.... Genel Kuruldan sonra, otelin en üst katında bir YEMEK Programı yapmışsınız ! Ama genel kurulda bu yemeği duyurmadınız, olur olmaz kişilerin sizin yemek masanızda yer alması hoşunuza gitmeyebilir, anlarım da...yahu kendiniz de gelmediniz, kimse de gelmedi ve yemekler çöpe gitti çöpe ! Hani israf haramdı ? Yemediğiniz yemeğin parasını ödemek size koymaz da, böyle başıbozuk bir organizasyon için, adınıza üzüldüm ne yalan !  MÜSİAD ı izlemeye devam edeceğiz !

24/06/2021 NOGAYTÜRK