Müslüman Olmak

MÜSLÜMAN OLMAK

Neden hep kötü şeyler Müslümanların başına geliyor? Yeryüzünde açık ara önde olarak saldırılara maruz kalan onlar. Canlarını, mallarını bombaların ardında bırakan onlar. Vatanlarından kaçmaktan başka bir çare bulamayan onlar. Sığındıkları yerde dışlanan yine onlar. Terörist ataklarına en çok maruz kalan onlar ama sözde(!) teröristte onlar.

İki yahudi çocuğun ağlaması haber olurken ölen iki yüz müslüman çocuk kimin umrunda? Peki ya İngiltere de hayatını kaybeden beş kişi dünya gündemine damgasını vururken müslüman topraklarda ölen beş yüz kişi? Neden bir Hristiyan, bir Yahudi veya bir Budist canı bu kadar önem taşırken Müslümanlar ikinci sınıf insan muamelesi görüyor? Bu din meselesi değil diyenler bu neyin meselesi peki?

Bu neyin vurdumduymazlığı?

Neyin öfkesi?

Neyin hazımsızlığı?

Gerine gerine insan haklarından bahseden ülkelerin Müslümanlar söz konusu olduğu zaman savunduğu değerler nereye kayboluyor? Neden insan haklarına sahip ülkeler bu zulmü önlemek yerine, zulme seyirci kalarak ortak oluyor? Seyirci kalmakta sessiz destek değil midir? Birde müslüman ülkeler var tabi. Din kardeşliğinin sadece kitaplarda, hiç yaşanmamış bir ahlak kuramı olarak kalmasının sorumluları olan ülkeler var. Zulmedenlere karşı birleşme cesaretini gösteremeyen ya da bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın sözünü düstur edinmiş, çıkarları peşinde koşan ülkeler ve onların saygıdeğer(!) liderleri.

Ölümle yüz yüze gelmiş çocukların, kadınların feryatlarına sağır kalan kulaklar, destekleyerek kurduğunuz, İslamiyetin zerresini taşımadığı halde müslüman damgasıyla damgalanıp piyasaya sürülen terörist sürüleri ve onların eğiticileri; fitilini ateşlediğiniz yangın hiç şüphesiz bir gün fistanınıza takılıp sizi de yakacaktır!

SELMA KÖYBAŞI -  samaraselma1@gmail.com