Mustafa Gürsoy Kent Konseyi Başkan Adayı Oldu

911 Arama Kurtarma Dernek Başkanı Mustafa Gürsoy Kent Konseyi Başkan Adaylığını düzenlediği basın açıkladı.

Mustafa Gürsoy bugün Zeytin Kafe'de yaptığı basın toplantısında Bandırma Kent Konseyi Başkan Adaylığını açıkladı.

MUSTAFA GÜRSOY BASIN BİLDİRİSİ

Güzide  kentimiz Bandırma’nın geldiğimiz süreçte Kent Konseyi Başkanlık Seçimleri’ne odaklanmış olması nedeniyle,  ben de 911 Arama Kurtarma Derneği Genel Başkanı olarak  daha önceki süreçlerde de Yürütme Kurulu Üyeliği’nde bulunduğum Kent Konseyi’nin  başkanlığına  aday olarak katılma  kararı almış bulunmaktayım. Yürütme Kurulu Üyeliği’m sürecinde, bölgemize kurulması düşünülen Termik Santrale karşı çalışmalar yürütmüş, binlerce broşür  dağıtarak bu alanda kamuoyu oluşmasını sağlamış, yine ayrıca bir çok komisyonun çalışmasına destek vermiş,  yurt genelinde terör olayları hızla devam ederken  Bandırma’da “Teröre Lanet Mitingi” düzenleyerek  Bandırmalı hemşerilerimizin de bu konudadaki hassasiyetini dile  getilmesine aracılık etmiştim. Bunlar  sadece “Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği”mde yaptığım sayısız çalışmalardan bazılarıdır.

Yine 911 Arama Kurtarma Derneği kurucu üyesi ve başkanı olarak, kamuoyuna  yaklaşık olarak 20 yıl önce olası ulusal ve  lokal afetler ile mücadele edeceğimi  deklare etmiş, söz vermiş, desteğinizi almış  “Gölcük(Büyük Marmara Depremi), Düzce, Afyon, Bingöl, Van/ Erçiş Depremleri”nde  kurulumunu ve eğitimlerini sağladığım ekibimle birlikte  çalışmış, yüzlerce vatandaşımızın hayatına  dokunarak Bandırma’mızı bu alanda da gururla temsil etme gururunu yaşamış bir kardeşinizim. Yine ayrıca bölgemizde meydana gelen, yüzlerce operosyonu yöneterek ekibiyle birlikte ulusal ve yerel maden kazalarına müdahale etmiş, gemi kazası, boğulma vakaları, kayıp şahıs arama faaliyetlerine  destek vermiş, Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas, Susurluk gibi ilçelerimizde bulunan yüzlerce okulumuzda bu alanda  AFAD çalışanlarından sonra tek yetkili kurum olarak ve AFAD Eğitmenleri olarak  sertifikalı “Temel Afet Bilinci Eğitimleri” vererek, eğitimlerden sonra tatbikatlar yaparak bölgemizdeki öğrencilerin ve  halkımızın bu alanlarda bilinçlenmesi  sağlamış, yirmi yıl boyunca Bandırma’mızın, ülkemizin hizmetinde hiç bir karşılık beklemeden çalışmış ve Bandırma sevdalısı olan biri olarak yapmamız gereken bir çok hizmetinde  bilincinde olarak bu yola çıkmış bulunmaktayım. Afetler konusunda yılmadan çalışacağım konusunda sizlere söz vermiş, yirmi yıl boyunca da bu verdiği sözü tutmuş ve ispatlamış bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak  sizlere  şimdi de yüksek teveccühleriniz ile Kent Konseyi Başkanı seçildiğimde, bıkmadan yorulmadan çalışacağımı bildirmek isterim. Herhangi bir siyasi partinin ya da cemaatin yönlendirmesi ya da adayı da değilim! Hepinizin adayıyım. Hizmet etmeye aday olduğum Kent Konseyi Başkanlığı’nda seçilirsem başkan olarak her kesime ulaşacağımı, sorunları birlikte ele alacağımızı açıkça  ifade ediyorum. Şimdiye kadar uzun yıllar yaptığım araştırma, incelemeler ve birikimlerim ışığında Bandırma’mızı çok iyi tanıyan ve Bandırma’mızın sorunlarını çok iyi bilem biri olarak “50 adet  çözüm önerileriyle projelerim” bulunmaktadır. Bunun haricinde de  komisyonlardan ya da STK’lardan gelecek projeler ile bu sayıyı  daha da arttırarak, onlar için de yorulmak bilmeden çalışacağım/çalışacağız. Burada özellikle vurgulamak isterim ki, projelerimin içinde deprem tehlikesi yüksek olan kentimizde, yapı stoklarının niteliği tespitleri ile bir afet anında insanlarımızın toplanabileceği alanların çoğaltılması çalışmasına da duyarlılık geliştirip, en büyük eksikliğimiz bu alandaki çalışmaları hızlandırıp, şehrimizin “Afete Hazır Kent” statüsünde olmasına katkı sağlayarak insanlarımızın önce can sonra mal güvenliği için çalışacağım. Yine vurgulamak istediğim bir konu olarak da belirtmek isterim ki, engelli bireylerimiz için gerekli tüm çalışmaları engelli bireylerimiz ile fizibilite ederek çalışmalarıma yön vereceğim. Bunlar sadece insani yönden önem arzeden projelerimin bir kısmı olduğu için vurgulamak istedim.

İlkokulu Ankara’da, ortaokulu Şehit Süleyman Bey Ortaokulu’nda, lise öğrenimimi Şehit Mehmet Günenç Lisesi’nde  bitirmiş, üniversite öğrenimimi 4 yıllık  Anadolu Üniversitesi işletme Bölümü’nde yapmış bir hemşehrinizim. Ayrıca askerliğimi  dağcı komondo olarak  Kıbrıs’ta icra etmiş, atış ve sporda  kolordu düzeyinde birincilik almış dağ ve doğa sporlarıyla eksterm düzeyde  ilgilenen biriyim. Yıllarca aile mesleğimiz inşaat müteahhitliği işlerinde faaliyet  göstermiş, son yıllarda  fabrika ve iş yerlerlerine toptan iş güvenlik malzemeleri satışı ve eğitimleri  vererek ticari hayatımı sürdürmekteyim.
Kent Konseyi  Başkanlığı adaylığımda kendimi kamu oyuna  tanıtma  gibi  bir derdim olmadığını da bilmenizi isterim, beni zaten tüm hemşehrilerimiz olarak sizler tanıyorsunuz. ”Hangi Mustafa? 911 Mustafa.”
Seçildiğim takdirde, açıkça ifade ediyorum ki; Kent Konseyi Başkanlığı bağımsız olarak çalışacaktır, ortaya koyduğumuz bütün projelerde, Belediye Başkanlığı’mız ile iştişareler yaparak bu projelerin uygulanmaya konması için çalışacağım. 

Belediyemizi asla Kent Konseyi’ne bir rakip olarak görmeyeceğim ya da Belediye Başkanlığı’mızın Kent Konseyi’ni rakip olarak görmemesini sağlamak bu alamdaki en büyük dileklerimden biridir.
Kent Konseyi Başkanlığı, herhangi bir siyasi partinin  hegomanyasında yürütülmemesi gereken önemli bir hizmet değeridir. Yıllarca bunun sıkıntısını kent olarak çok çektiğimizin şahitleri bu hizmete gönül vermiş bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Kent Konseyi’miz bağımsız ama tüm kurumlar ile  dirsek temasında, yanyana  enerji üretecek seviyede  ve durumda olmalıdır. Kent Konseyi partiler üstüdür. Öyle de olmalıdır.
Bandırma Belediyesi’nin, yeni Belediye Başkanlığı döneminde, belediyemiz ile yanyana, çok iyi projelere imza atacağımıza inanıyorum.
Bıgün bırada “Başkan Adayı” diğer arkadaşlara da  başarılar diliyorum. Hepsi birbirinden değerli  pırıl pırıl  arkadaşlarımızdır. Hizmet etme yarışı kaliteyi de beraberinde getirecektir. Buna da yürekten inanıyorum.
Her hangi bir yürütme ya da yönetim kurulu adayı üyesi olarak karşınıza çıkmıyorum, başkan olarak seçildiğim takdirde tüm başkan adayı arkadaşlara  yönetimde yer almaları konusunda açık davet yapacağımı bildirmek istiyorum. Birlikte hizmet etmenin daha güzel olacağı, hizmet aşkı adına aday olan arkadaşlarımızı da dışlamayacağımın bilinmesinde fayda var, diye düşünüyorum. Onların da böyle bir süreç gelişir ve gerçekleşirse bu durumdan şimdiden haberleri olsun, diye bildirmeyi görev addediyorum. Yönetime davet edecek ve kararlarını bekleyeceğim. 
 
Bandırma için varım! Ülkem için varım! Milletim için varım!  

Bandırma Kent Konseyi Başkan Adayı’yım! Takdir ve teveccüh Bandırma’mızındır. Saygı ve Sevgilerimle.(20/06/2019/Basın Açıklaması)

  Mustafa Gürsoy/911 Arama Kurtarma Derneği Genel Başkanı