Mustafakemalpaşa 'demokrasi'yi savunuyor‏

 

15 Temmuz'da yaşanan haince darbe girişiminin ardından Adnan Menderes Meydanı'nda buluşan Mustafakemalpaşalılar, Demokrasi Nöbeti'ni sürdürüyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısıyla ilk günden itibaren Adnan Menderes Meydanı'nı  dolduran vatandaşlar, demokrasi nöbetinin 13. akşamını da geride bıraktı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan nöbet, Mustafakemalpaşa Belediyesi Uğur Böceği Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu'nun gösterisine ev sahipliği yaptı.
Asker ve polis kıyafetleriyle sahne alan Uğur Böceği Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu, sergiledikleri 'Şehitler Oratoryosu' ile gönülleri fethetti. 

 

'15 Temmuz milattır'

Türk bayraklarıyla birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı nöbette konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşalılara darbe girişimine tepki göstererek demokrasiye sahip çıktıkları için teşekkür etti. 
 

Başkan Kurtulan; " 15 Temmuz, bu milletin tekrar ayağa kalkışıdır. Memleketin her köşesinde al bayrağı göklerde dik tutan ordumuza ve polisimize minnettarız. Biz, kökü mazide olan bir geleceğiz.  Bu millet, kökü dışarıda olan fitne şebekelerine, adına FETÖ deyin, PDY deyin her ne olursa olsun geçit vermeyecek, darbelere 'dur' diyecektir. Allah, bu milletin düşmanlarını kahretsin, içerideki hainleri bertaraf etsin, ülkemizin birlik ve beraberliğini daim etsin " dedi. 
Demokrasi Nöbeti'nde  15 Temmuz Darbe Şehitleri için dualar edilerek, sala verildi.