Mustafa'nın Parası Nasıl Buharlaştı..

MUSTAFA NIN PARASI,NASIL BUHARLAŞTI..? 

Mustafa'nın Parasını Kim Aldı..?

Karga'dan al haberi demiş atalarımız !

Malüm bizim futbol kulüplerinde geçmişten gelen bir gelenek vardır. Çok sayıda güzide  kulübümüz futbolu seven özverili güzel insanları yönetici profiline alır . Güzelce sömürülür ve işi bitince nazikçe bir kenarabırakılır.   Destek için çağrılıp ,çekler senetler kerditaksitleri erzak paraları yolluklar için gereken acil paralar için evi sattırılan işi kaybettirilen kepenk kapattırılan iş adamı yöneticilerin hikayeleri ciltlere sığmaz. Bandırmaspor tarihinde böyle söğüslenip sonra adı hiç anılmayan ,kongrelere çağrılmayan ,kulüp yemeklerine dahi  çağrılmayan, açılışlarda kutlamalarda adı bile anılmayan nice özverili insan geldi geçti. Hiç birinin adını bilmez sevgili taraftarlarımız. Nerden bilsinler işin orası onları hiç ilgilendirmedi ki. O güzel insanlar Bandırmaspor'un Tarihin bilinmezlerine karıştı. Bir acar gazeteci çıksa da böyle mağdur edilen iyiliksever insanlarımızın adını hatırlatsa.

Mesela ben bizzat biliyorum bir mimar arkadaşımız yöneticiliği döneminde 2 evini satıp kulübe vermiştir. Ne parasını geri alabildi ne de adı anılır oldu. Parasını istemeye bile tenezzül etmedi sineye çekti feda olsun dedi. Ama bir kez olsun adını bile anmadılar. Öyle bir dünya işte bu futbol dünyası.Kargalar biliyor sadece.

Ama kurnazlar asla veasla kulübe harcadıkları bir kuruşu bile geri almak için icralarda temliklerde mesai harcadılar. Ama onlar hep kıymetli olmuştur.

Şimdi canlı canlı bir hikaye dolaşıyor Bandırma semalarında.

Ayağımız aksak ya kulağımıza şıp diye geliyor. 
Yöneticilik yaptığı dönemde,Takıma maddi manevi büyük destekleri ile herkesin haklı sevgisine mahsar olan, Mustafa kardeşimizin, yöneticilikten ayrılması sonrası,kulüpten alacağı olduğu söylenen 300-400 tl yakın parasını  kim onun adına aldı diye soruyor bazı vatandaşlar..

Sorar sorar vatandaşlık hakkıdır, 4913 sayılı Bilgi edinme kanununa göre en demokratik yasal hakkıdır. Kimin döneminde yöneticilik yapmıştır canlıları kim ütülemiştir ?

Eğer Mustafa arkadaşımız bu parayı Teberru veye Hibe ettiyse kendisine makbuz verilmişmidir?

Vatandaş Dillendirilen bu paranın akibetini merak etmektedir..bu konuyu aydınlatması gerekenler o günkü yönetimde görev alanlardır.

Yoksa birileri de çıkıp yok öyle bişey, ''Öküz Altında Buzağı Aramanın''gereği yok diyebilir...

Kurnazlar kıs kıs gülerken Kerizler kervanına bir kurban ismi daha yazılır ..

NOT : Bir öykü okudunuz..

AKSAK KARGA -BANDIRMA