Ö.Balıkçı ve Alman Konrad Adenauer Stiftung Vakfı !

Ö. BALIKÇI ve ALMAN KONRAD ADENAUER STİFTUNG VAKFI!
RAMAZAN NARİN·14 EKİM 2017 CUMARTESİ

Ben ve gazetem Bandırma GERÇEK hakkında, 3 tane birden suç duyurusu yaparak şikayetçi olan Önder BALIKÇI, şikayet dilekçesinde demişki ; " Ramazan Narin, benim, sözünü ettiği  Alman ADENAUER VAKFI'ndan aldığım ödül varsa kanıtlamak zorundadır ."  
Hal Müdürlüğünden başka, bir dönem öğretmenlik te yaptın da, branşın inşallah TÜRKÇE/EDEBİYAT falan değildir.

Çünkü ; Cumhuriyet Savcılığına verdiğin suç duyuru Dilekçeni gördüm ve şimdi bende de var da... meslektaşım ve branşdaşım isen utandım.

Girişin, adli yazım ve usule aykırı da; bitince altına ismini açıp, ÖNDER BALIKÇI / Gazeteci - Yazar diye imzalamışsın !  Adli dilekçede, o ünvanları kullanman niye ? Ben savcı olsaydım, o dilekçeni ;  usüle uygun yazılmamış diyerek... iade ederdim !  

Bilmiyorsun tabii de, bu nevi iddiaaları mahkeme tartışmaz. Hukuk, ceza da da olsa, yazılı usülle yürütülür. Mahkemeye de gerek yok, ben burada, kamuoyu önünde, o VAKIFLA olan ilişkini,  ispatlayacağım merak etme... Senin deyiminle kanıtlayacağım. Kanıt mı ?

*
KONRAD ADENAUR VAKFI ; Alman vakıflarının Türkiye'yi hedef alan  faaliyetlerini gün ışığına çıkaran; ayrıca, Fetullah Gülen'in yönettiği  suç örgütünü deşifre eden Necip Hablemitoğlu 18 Aralık 2002 tarihinde  evinin önünde “derin bir suikasta” kurban gitmiştir. Bu suikast halen karanlıktadır ve işbu vakfın, bu suikastta vakfın parmağı olduğu o zamanlar da, zaman içinde de medya da çokça  yazılıp çizilmiştir. İddialar kanıt değildir elbette ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz atasözümüz de var ya !

*
ÖNCE,kendi iddiamı  ispata çalışayım. Yukarıdaki resimde ortada oturan kim ? Önünüzdeki bez afişte, ne yazıyor ? Haaa ; ben orada ödül mü aldım ? Her zamanki gibi, oturumu yöneten MODERATÖRDÜM ve o oturumun başkanıydım ve falan diyebilirsin veya ;  bu resimde ben yokum, beni oraya montajlamışlar, veya ;  önümüze asılan bezi, senin gibi (Bana, o ünvanı vermiştin de...)  bir provakatör asmış,  ben görmedim veya ; o da montaj diyebilirsin ! Bu resimde ödül/mödül yok ! falan da diyebilirsin de, ben senin bu resmine göre ;  SEN, o vakıfla irtibatlı ve iltisaklısın arkadaş derim ! İrtibat ve iltisakın da yoksa... ehhh bilemem !

Ama bu resim, senin çalıştığın YENİ ERDEK GAZETESİNDE, ve 02.07.2013 günlü, sayısında yayınlandı. http://www.yenierdekgazetesi.com/ha...  Yani, 17/25 Aralık olaylarından 5-6 ay önce... Ama sende kendini 17/25 aralıktan önceki veya sonraki Önder, 15 Temmuz 2016 dan önceki ve sonraki Önder diye, milatlayabilirsin, onu bilemem. Sayemde, meşhur oldun ve olacaksın ama...

Haaa ; bu resimli haberinde ne yazıyor biliyor musun ? “ OTURUMU ÖNDER BALIKÇI YÖNETTİ.....Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin (TGC), KONRAD ADENAUER STİFTUNG ile ortaklaşa yaşama geçirdiği Yerel Medya Projesi Kapsamında, 65. Yerel Eğitim Semineri, Basın İlan Kurumunun Kocaelindeki Bayramoğlu tesislerinde yapıldı.”

 O tarihte, nerdeydiniz sayın  bay Balıkçı ? 
Haaa ; Ben KONRAD VAKFI diye gitmedim. TGC, beni davet etti ve görevlendirdi de... diyebilirsin. TGC’nin, nedense bu Alman vakfıyla, uzun yıllardır ilişkisi vardı ve ortak faaliyet düzenliyorlarmış, ben nerden bileyim... falan da diyebilirsin ! Amenna !
Haaa ; o zamanlar çalıştığın GERÇEK Gazetesinde veya halen çalıştığın Balıkesir YENİ HABER de çıkan, haber ve yazıları, koymayacağım önüne. Montaj falan dersin, neme lazım ! Başka kanıtlar da var !
67. Seminerde de varsın !  23.11.2013 ( yine 17 Aralıktan 1 ay önce) DOĞRU HABER de https://dogruhaber.com.tr/haber/106...,  BANDIRMA’DA YEREL MEDYA SEMİNERİ DÜZENLENDİ haberinde de, sen başroldesin.    Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin, Konrad Adenauer Stiftung ile ortaklaşa  düzenlediği Yerel Medya Projesi çerçevesinde, hayata geçirilen eğitim  seminerlerinin 67.si Balıkesir'in Bandırma ilçesinde gerçekleştirildi. Başkanlığını, TGC Balıkesir Temsilcisi Önder Balıkçı'nın yapacağı ilk  oturumda ; TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, 'Gazetecilik etik ilkeleri';  TGC Genel Sekreter Yardımcısı ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi  Niyazi Dalyancı, 'Haber yazım tekniği'; TGC Bizim Gazete Yazarı Kerim  Evren 'Dil Yanlışları' konularında birer konuşma yaptı.  falan diyor bu haberde... Bu kişileri de tanımıyorsan, ben de hatta derim, hatta bu toplantıya, Bandırma Kaymakamımız Ali MANTI ve Belediye Başkanımız Sedat PEKEL’de katilmış. Onlar da şahit. Gözüm yanılmıyor değil mi ? Nedense KONRAD ADENAEUR ile olan ilişkin, bence irtibatı geçmiş, iltisak a dönüşmüş artık...

Haaa; işbu Alman Konrad Adenaeur Vakfı ile iltisaklı olmak suç falan değildir veya bu vakfın ülkemizdeki terör örgütleriyle olan bağlantısı hakkında, henüz kesinleşmiş bir mahkeme kararı falan da yoktur, bilemem. Ama, bildiğim bişey var. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip ERDOĞAN bu vakıfla ilgili 2011 yılında da ;  bu vakıf, ismen ; CHP-BDP ye para veren, gezi olaylarının arkasındaki, dış güç v.s olarak ta nitelendirilmiştir. R.Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde de, vakfın Türkiye faaliyetlerine son verilmiştir bilgisi var.
Neyse gelelim, Ö. BALIKÇI, Konrad Adenaeur Vakfı ilişkilerine ; TÜRKİYE  GAZETECİLER CEMİYETİ�NİN KONRAD ADENAUER VAKFI İLE BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ  YEREL BASIN ÖDÜLLERİ YARIŞMASI 11. YILI GERİDE BIRAKTI. http://www.ereglionder.com.tr/m/gun...   Başlıkla yayınlanan bu haberde, sitede, KONRAD dan ödül alanlar var...Bunları, isim benzerliği diye inkar edebilirsin belki de... isminin yanında Bandırma GERÇEK Gazetesi, Balıkesir YENİ HABER Gazetesi falan da yazıyor da...inkar edip etmemek, senin tercihin artık.

KONRAD ADENAUR ÖDÜLLERİ ;  Mansiyonlar 1999 :
 - Bülent Dağlı - Gaziantep Olay Gazetesi
 - Önder BALIKÇI - Bandırma Gerçek Gazetesi
 - Nurgül Aydın - Trabzon Karadeniz Gazetesi
 - Ayşe Bağrıaçık - Konya Yeni Gazete 
Mansiyonlar 2000 :
 - Nurgül Günaydın - Trabzon Karadeniz Gazetesi
 - Önder BALIKÇI - Bandırma Gerçek Gazetesi
 - Lale Akasoy - Bursa Olay Gazetesi
 - Esin Çıldır - Antalya Yeni İleri Gazetesi
 - Sedat Temel - Antalya Yeni İleri Gazetesi�nden 
2003 YILI ÖDÜL  SAHİPLERİ : 1- Akın Bodur, Ses Gazetesi (İskenderun)
 2- Önder BALIKÇI, Balıkesir Yeni Haber Gazetesi
 3- Şahiye Say, Samandağ Gazetesi (Samandağ-Antakya)

Evet, Önder BALIKÇI. Sen, bazı kişi ve kurumların medar-ı iftiharısın, o belli. Ama dur, daha bitmedi. İltisaklı olduğunu düşündüğüm, başka kurumlar da var. Nasılsa artık seninle davalıyız ve gazeteci olan sensin ! Sen, benim aleyhimde yazarken, adımı bile anmazsın çünkü ;  a-na-maz-sın da... PESPAYE ( Aşağılık, alçak, soysuz, düşük nitelikli, beş para etmez...) yazıları seversin.

Sen bana bir soru sormamı çok gördün .

Ben, seni meşhur edeceğim arkadaş !

BANDIRMA 14.10.2017 NOGAYTÜRK