Onur Ayan Balıkesir Büyükşehir Hayvan Barınağını Beğendi

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur AYAN , İvrindi bölgesinde yer alan Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 AYAN ;" Barınakta kısırlaştırma, kuduz aşısı, kemik ameliyatı ve rehabilitasyon hizmetleri veriliyor. Köpekler yanı sıra yaralı ve hasta kediler ile birlikte sahipsiz kalmış veya bakıma muhtaç farklı türden hayvanlara da müdahale edilerek bakımları yapılıyor. Barınakta 500e yakın hayvan kalabiliyor ve  20 dönümlük açık alan üzerinde de barınaklar bulunuyor. Köpek gezdirme bölümlerinin de düzenlendiği alanda hayvanlar rahat bir şekilde rehabilite ediliyor. Ameliyathane ve ameliyat sonrası gözlem ünitesinin bulunduğu Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi'nde tedavi edilen hayvanlar, iyileştirildikten sonra gözlem süresinin bitimine müteakiben kontrollerinin yapılmasının ardından 5199 Sayılı Hayvan Haklarını Koruma Kanununu gereği doğal ortamlarına bırakılıyor. Barınağa bırakılan sahipsiz hayvanlar ve yavruları için de sahiplendirme işlemleri yapılıyor. Sokak hayvanlarına ve bakım muhtaç hayvanlara yardımcı olabilmek için petshop'lardan değil barınaklardan köpeklerimizi yuvalarına kavuşturalım mesajını verdi.

 Özellikle sokağa terk edilen hayvanların, ekiplerce tespit edilerek tedavi altına alındığını ifade eden Ayan sözlerine devamla ;" Barınaklara gelerek gönüllü olarak çalışan tüm hayvan dostu vatandaşlarımıza ve köpek edinerek hayvanlarımıza umut olan vatandaşlarımıza teşekkür ederim.Bizler muhalefet olarak olmayan işleri halka söylediğimiz gibi güzel olan işleride dürüst siyaset yapan ve yapılması gerektiğine inandığım için tabiki anlatacağım. Büyükşehir Belediyesi bu barınak ile hayvanlarımıza umut olmuş ve güzel bir iş çıkartmıştır. İnsanın Balıkesirde özellikle de Karesi'de yaşarken hayvan olası geliyor. Çünkü insanların sağlığını hayvanlar kadar düşünmeyen bir iktidar ile karşı karşıyayız. Ne diyelim demekki Karesi'de hayvana insandan daha çok itibar var. Eh buda bir ilerlemedir. Umarım İvrindi'de hayvanlara verilen değerin,Balıkesir'de Şehir hastanelerinde insanlara verileceği günlere ulaşırız ”dedi.

BANDIRMA GERÇEK- MLEVENTOĞLU