Onur Göçmez Basın Toplantısında Sezonu Değerlendirdi

Royal Hastanesi Bandırmaspor Yönetimi Bandırma Santral Kültür Merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda 24 Mayista yapilacak kongre icin  önümüzdeki bir  haftalik surecte yeni bir yonetim kurulu olusturarak  yola devam edileceğini açıklayan Bandırmaspor Kulüp  Başkanı Onur Göçmez  sezonun değerlendirmesi yaptı.

Konuşmasına destek ve yapıcı eleştirilere  teşekkür ederek  başlayan  Göçmez;   yönetim olarak 6 Milyon borç ödemesi yaptıklarını Serdar Bozkurt ve Onur  dosyasından başka bir bizim döneme ait bir konularının olmadığı ifade etti.  Göçmez "Gençlerin Bandırmaspor'u yakından takip etmesi çok olumlu Taraftar olmasa Bandırmaspor olmaz bende başkanlığı taraftar gibi yönetiyorum . Dakika 97 de 3. Lige gidecek takım ordan dönüyoruz bir sezon sonra direk şampiyonluk ve bu sezonla 2. sezon TFF 1. ligdeyiz şlimdi ki soru neden Süper Lige çıkamadık olduysa bu büyük başarıya imza attığımızın kanıtıdır.  Mayıs kongresinde açıklanacağı üzere borcumuz 25 teslim aldık ve aynı rakamla devir edeceğiz."dedi. 

Onur Göçmez'ın konuşması ve gazetecilerin sorularına yanıtlardan satırbaşları

Asbaşkan olduğum dönemde U 19 dan 5 profesyonel hedefimiz 7 ye çıktı ve seneye 3 profesyonelimizi seneye takımda göreceksiniz vitrine çıkacaklar ve arkadan 4 tane daha geliyor. Bandırmaspor özüne dönüyor. Skordan ziyade Türk Futboluna nasıl faydalı olacağına odaklanması gerek. Scoud ekibimiz güzel bir çalışmayaptı Nijer Kongo ve farklı  liglerden olmak üzere 9 futbolcuyu u 19 a kattık Bandırma'nın öz evlatlarıyla birlikte  olacaklar. Tesislerimiz kötü ,alt yapı tesisleşmesi yetrsiz Süper lige de çıkabiliriz ama tesislerimiz de değişmeye ihtiycı var. Destek olarak bunlardan bahsetmiştim.  Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun'un büyük katkısı oldu  ,Cihan ve  Onur Çon Edincikteki tesislerle destek verdiler Büyükşehi Başkanı Yücel Yılmaz idman sahamızla ilgili ricamızı hemen gerçekleştirdi kendisine teşekkür ediyoruz ,İl ve İlçe Spor müdürümüzün emeklerini de kaydetmek gerekiyor . Seyircilerin alınacağı süreçte zemini de değiştirerek sportif başarısını yükselteceğiz. Denetim konusunda teknik yetersizlikler nedeniyle başarılı olamadık . Yabancı transferlerinde başarılı olmadığımız yönler oldu. Futbol dünyası ile menejerlerin yönlendirmeleriyle bir takım kurduk 5 haftada başarısızlık sonrası aklımızda olmayan planla hocamızla ayrıldık.Erkan Hocayla da 3 haftada sıkıntılar olmasına rağmen devam etme kararımızla  Playoff heyecanımızda eklendi şanssız puan kayıpları olmasaydı o da olurdu. Her rakibe gözdağı veren güçlü bir takım oldu Bandırmaspor. İkinci sezonda da TFF 1 Ligde olmak nasip etti. Yönetim kurulu arkadaşlarım çok emek verdiler maddi anlamda özel hayatında taviz verdiler bayrağı düşürmediler. 

ROYAL HASTANESİ BANDIRMASPOR FACE CANLI https://www.youtube.com/watch?v=9-oLoYJUQo8 -

Bandırmaspor kurtlar sofrasında yer alacak. Yukardan 4 takım düşecek. Kayseri,Denizli,Erzurum, gibi ilk yıl şampiyonluk mücadelesi verecek takımlar Alttan gelenlerde hedefi olacak olanlar ve 4 takımda düşecek. özetle BANDIRMASPOR çok iyi mücadele eden dinamik  finansal yapıya uygun maliyet  odaklı  PROFESYONEL bir yapıyı oluşturmak zorundayız önümüzdeki sene kolay  olmayacaktır . İki yıl birlikte oynayan kadromuz avantajımzdır mantıklı transferler yapabilirsek bu iş olur. Kongremizi erkene aldık Mayıs ta 24 sinde 2. toplantı olarak gerçekleştireceğimiz  Bandırmaspor kongresinde  bir dernek olarak gönüllülük esasına göre seçilecek yöneticilerle sürdürülebilir gelirlerle Başkan Tolga Tosun 'da elinden gelen desteği verecek. Benzinlik konusunda desteği çok önemli çünkü  Gerçekten geçmişten gelen borçlar inanılmaz fazla. Bandırmaspor için biz uyumuyoruz. Bizimde ailemiz var çocuklarımız var sorunlarımız var . Bakın TV de maçı izliyoruz yeniyor gurur duyuyoruz ama primler var ödemeler var. Bekliyoruz yok. Bandırmaspor'un başına Bandırma'da sürekli  ikamet eden bir başkan olması daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Seneye tehlikeli bir sezon. Bugünden itibaren Yönetim kurulu oluşturmaya çalışacağım. Bu savaşı verecek seviyede olursa devam edeceğim.  Beni sevmeyen insanlar var beni hazmedemeyen insanlar var.  Bandırmaspor güçlü çınardır köklerini kesmek isteyenler var. Bandırmanın çocuğu olduğum için Bandırmanın bayrağını yere düşürmeden daha maddi daha  finansal güçlü bir yönetim kurulu  oluşturmamız gerekiyor. Önceliğim buradaki arkadaşlarım .Geleceğe odaklı takım oluşturacağız. Önümüzde 5 maçtan sonra sezon bitecek hocamızla da konuşacağız şu anda konumuz değil.

SONUNDA A.Ş. LEŞME OLUR

Bandırmaspor'un şirketleşmesi konusunda Beşiktaş' ta A.Ş. Galatasaray da A.Ş.  ama farklı olarak Tuzlaspor'da bir A.Ş. ama kişiye bağlı Samsun'da değişik bir şirketleşme bence genel kurulun ve denetleme organının hisse anlamında çoğunluğunun olacağı bir A.Ş. olabilir aksi halde kentin  kültürü gidiyor Bandırmaspor'u Onur Göçmez satın alsa duygu değişir tarz ruh değişir onun için Beşiktaş gibi Trabzonspor gibİ  olması lazım ama bu finans sorunu oldukça günün sonunda bir A.Ş'leşme olur diye düşünüyorum.

Önümüzdeki sene U- 19 dan en az 3 futbolcuyua kadrosunda görmek istediklerini Göçmez ; Ara transferde gelen futbolcuların verimsizliği üzerine sorulan soruya " biz ara transferi ucuz atlattık " ama futbolcularımız kaliteli ve kişilikli yapıya sahipler covid süreci etkiledi ve  önümüzdeki sezon bütçenin  yüzde 20 daha yüksek 35 Milyon bütçe olmasını bekliyorum.Yönetim kuruluna aday olmak isteyen arkadaşlarında  5 Milyonla gelmesi gerekiyor. Benzinlikle federasyon ve reklam sponsorluklarla birlikte gelen gelirlerle hep birlikte savaşmamız gerekiyor "dedi. 

15 -04 -2021/ FOTO:TANER ERSÖZ/ BANDIRMA -