Otelden.com Otellerde Boş Oda ve Yatak Bırakmayacak.En Kaliteli En Ucuz Tatil Başladı

Welcome Tours & Travel, 2019’a yeni markası Otelden.com ile girdi.

Yeni markaları ile kendilerine önemli bir hedef belirleyen Welcome Tours & Travel Genel Müdürü Alpaslan Ünsal ve Kontrat Müdürü Aybars Ozar, Otelden.com’u anlattı.

Welcome Tours & Travel, yeni markası Otelden.com ile turizm sektörüne yeni bir soluk getirecek.

Önemli teknolojik yatırımlar yaparak online pazarda daha aktif olmak isteyen Welcome Tours & Travel, call center gücünü de arkasına alarak online pazara ciddi bir giriş yapacak.

Call center gücünü arkasına alacak.

Yeni markaları Otelden.com’u anlatan Welcome Tours & Travel Genel Müdürü Alpaslan Ünsal, dinamik ve teknoloji odaklı bir yapıda olduklarını belirterek turizm sektörüne farklı bir soluk kazandıracaklarını söylüyor. Dünyanın büyük bir değişim gösterdiğini hatırlatan Ünsal, “Artık teknolojinin hızına yetişmek çok zor. Teknolojik gelişmeler de en çok turizm sektörünü etkiledi. Bu dönüşümde daha dinamik ve aktif olanlar ön plana çıkacak. Biz de bu noktada Otelden.com ile yola çıktık. Hali hazırda 7/24 çalışan bir çağrı merkezimiz var. Bu gücü de arkamıza alıyoruz. Çünkü misafirin bilgilendirilme ihtiyacı hiç bitmiyor. Call center olarak tatili satınca işimiz bitmiyor. Tatilciler otel odasında bile bizi arayıp; sorun ve isteklerini bize bildiriyorlar. Çünkü bize güveniyorlar. Bu yapımızı online tarafımızda da sürdüreceğiz” dedi.

Hızlı ve dinamik yapı

Online pazarda var olmanın kendi başına yeterli olmadığını belirten Alpaslan Ünsal, ciddi bir teknolojik yatırım yaptıklarını söyledi.

Ünsal, “Online pazarda büyük oyuncular var. Ancak doğru reklam ve tanıtım stratejileri izleyen firmalar bir adım öne çıkabiliyor. Biz de onlardan biri olmak istiyoruz. Ancak biz teknolojik yatırımımızla da daha ön plana çıkmak istiyoruz. Sürekli aktif bir sistem oluşturduk. Bizim sitemizden rezervasyon yapıldığı anda bu rezervasyon anında otele düşecek. Hızlı ve dinamik bir yapı oluşturduk” diye konuştu. Kaynak: Otelden.com, otellerde boş oda ve yatak bırakmayacak Hedef 1.500 otelAlpaslan Ünsal, yılsonuna kadar 1.500 oteli sistemlerine dahil edeceklerini dile getirdi. Ünsal, “Devir değişti. Otellerimizle yüz yüze görüşerek kontrat yaptığımız gibi, Otellerimizle e-kontrat yapıyoruz. Otel yönetim sistemleri ile de hareket edeceğiz. Kanal yöneticisi markaları ile görüşmelerimizi tamamladık. Sonuç olarak artık tüm teknolojiler birbiri ile konuşabiliyor. Elimizdeki teknolojiyi dillendirmeye çalışıyoruz. Ekibimizde online konusunda daha önce başarılı işler çıkarmış genç ve yetenekli arkadaşlarımız var. Hem tecrübemiz hem de çağrı merkezindeki gücümüz ile online pazarda ki hedefimize ulaşacağız” şeklinde konuştu.İç pazara istediği tatili sunacakOtelden.com, tatil fiyatlarının yükselmesi ile birlikte daha uygun fiyatlı ve kaliteli tatil arayışındaki iç pazara önemli bir alternatif olacak. Alpaslan Ünsal, bu sene yaşanan fiyat karmaşasına da çözüm üreteceklerini söyledi: “

2019, kolay bir sezon olmayacak.

İç pazar hep üvey evlat muamelesi görüyor. İç pazara ‘Otel dolu değilse gel, doluysa git’ deniyor. Biz Otelden.com ile iç pazara istediği tatili sunmak istiyoruz. Çünkü 5 yıldız otellerin dışında kalan daha küçük ve 3-4 yıldızlı otellere odaklanacağız.  5 yıldızlı otellere bütçesi yetmeyecek olan misafir profiline de çok çeşitli bir ürün yelpazesi sunacağız. İç pazarın tatil alışkanlığı oluştu. 5 yıldızlı olmasa da bütçesine uygun otelde tatil yapmak isteyecek. Bu noktada biz kaliteli ve iyi hizmet veren bütçesi ile insanları yormayacak tatiller sunacağız” dedi.

Boş odaları tatilciler ile buluşturacak.

Welcome Tours & Travel Kontrat Müdürü Aybars Ozar ise Otelden.com ile güzel bir sistem oluşturduklarını belirterek, “Tatilcileri kendileri için uygun olan otellerle buluşturacağız.

Sistem içindeki oteller istedikleri zaman fiyatlarına müdahale edebilecekler. İstedikleri fiyata satış yapacaklar. Bu noktada dinamik ve aktif bir sisteme sahibiz. Yüksek sezonlarda bile binlerce oda boş kalabiliyor. Bu boş odaları tatilciler ile buluşturmak istiyoruz. Böylece hem tatilciye tatil hem de otelcilere para kazandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Ozar, Otelden.com ile sadece kıyı şeridinde değil Türkiye’nin her köşesinden otellere yer vereceklerini dile getirdi.“Dürüst iş anlayışımızla hedeflerimize ulaşmak istiyoruz”Teknolojik yatırıma şirketin tüm kademeleri olarak önem verdiklerini söyleyen Ozar, “Otelci dostu ve kolay kullanımlı bir extranet oluşturduk. Otelcimiz dilediği saatte dilediği zaman, oteli ile ilgili bir işlemi kendine özel kullanıcı koduyla bu sistem üzerinden gerçekleştirebilecek. Bunun yanı sıra otelden.com projemizde kanal yöneticisi markaları ile anlaşmalarımızı tamamladık ve entegrasyon sürecine geçtik. Otelcilerimizin tek kanal üzerinden onlarca acente fiyat ve kontenjan yönetimini gerçekleştirebildiği bu önemli platformlarda bizler de yer alacağız çünkü otelcinin her dakikası önemli. Artık zamandan tasarruf altın değerinde. Bununla da sınırlı kalmayıp Otelden.com üzerinden satılan her bir rezervasyonu otelcimizin kullandığı otel yönetim sistemine otomatik olarak düşüreceğiz. Böylece Otelden.com ile çalışan bir otelcinin sisteme rezervasyon girme gibi bir iş yükü kalmayacak ve bu yönden de zaman tasarrufu sağlamış olacaklar.

7/24 ulaşılabilir bir kontrat ekibiyle sahadayız, dürüst iş anlayışımızla hedeflerimize ulaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Kaynak: Otelden.com, otellerde boş oda ve yatak bırakmayacak.

TOURİSMTODAY- BANDIRMA GERÇEK 09.02.2019-http://www.tourismtoday.net/