Otobüs Firma Servisleri Neden Kalktı ?Bu Faşizmdir.

EYYY BALIKESİR B.ŞEHİR BELEDİYESİ...! FAŞİST(Mİ)SİNİZ ?_

OTOBÜS FİRMA SERVİSLERİ, NEDEN KALKTI ?

EYYY..BALIKESİR B.ŞEHİR BELEDİYESİ..

AVM ve FABRİKA, OKUL Servislerini v.d... ne zaman kaldıracaksınız ?
OTOBÜS TERMİNALLERİ ni, bu yüzden mi şehirler dışına çıkarıyorsunuz ?
Sizin Belediye ve ortaklarınıza para kazandırma şekliniz bu mudur ?

**

Bu faşizmdir.

Hak gaspı (faşizm), illa ki dayakla, sopayla, işkenceyle, silahla, cinayetle yapılmaz. Tıpkı bizim Balıkesir BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ gibi de, gücün kullanımı ve üstün güç imtiyazının kullanımı ile de, pekala yapılabilinir. (AKP li pek çok Belediyenin olduğu yerlerdeki gibi...)

Şimdi. Bandırma'dan otobüsle şehir dışına çıkacaksınız veya seyahattan dönüp, otobüsle Bandırma'ya geldiniz. Hele ki gidiş ve geliş saatiniz gece 00.00 dan sonra ise, biraz işiniz zor...Moralinizi bozmayın...Beklemeyi ve büyüklerinize saygı duymayı öğrenin !

Örneğin, 01.15 Ankara Kamil Koç bileti aldınız...01.00 deki Halk otobüsüne binebilirsiniz ve artık 14 dakikada... Terminale ulaşmak için dua edersiniz ! Çünkü, Halk Otobüsünün maaşlı şoförünün, sizin otobüse yetişme derdinizi dert edinme gibi bir sorumluluğu yok. 
Oysa ; aldığınız otobüs bilet ücreti içinde, maliyet ve kar hesaplamalarına dahil edilen miktar karşılığı, yani satın aldığınız bilet ve hizmet karşılığı otobüs firmaları, sizi terminale götürüyor veya terminalden şehre indiriyordu değil mi ? Çünkü ; siz bilet parası öderken o servis hizmetini de satın almış idiniz !
Ama artık, otobüs firmalarının SERVİS HİZMETİ YOK !   AKP nin faşizmi var !
Niçin yok ? Çünkü ; Balıkesir AKP li B.Şehir Belediyesi, sizin bedelini bilet alarak ödediğiniz servis hakkınızı gasp etti (el koydu) ve üstüne ikinci gasp olarak ta, haraç gibi sizi kendi koyduğu DENETİMLİ ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE mahkum etti.

Yani bedel ödeyeceksiniz ve  bu otobüsleri kullanmak mecburiyetindesiniz. 
Mecbursunuz... Terminale çıkmak veya terminalden şehre inmek için işbu Halk Otobüslerine binmeye...Alternatif tercinizde var.  50-60 TL  harcayıp ticari taksi tutabilirsiniz..Gecenin uyumayan emekçileri şoför kardeşlerim kusura bakmasın onlara saygım ayrı ama dar gelirli vatandaşlardan kaçta kaçı verebilir bu paraları.

Önceden ULUDAĞ Firmasının, KAMİL KOÇ Firmasının ve diğerlerinin, servis diye bir hizmetleri vardı. Çünkü servis için harcadıkları maliyeti, sattıkları bilet fiyatlarına dahil etmişlerdi. Bavullarınızla, bu servisleri kullanarak, nispeten ulaşım rahatlığı yaşıyordunuz !
Ama şimdi B.Şehir geldi, kendi araçlarını (servis niyetli...) servise koydu ve her yarım saatte bir bekleyip, bu otobüslere bineceksiniz el mecbur... Bavullarınız ayrı dert, çünkü Halk Otobüslerinde bagaj yok... sürükleyin beyler/hanımlar !
B.Şehir, otobüs firmalarından da ayrıca bir bedel, bir bağış alıyor mu bilemem. Nasılsa YOLCU yu, yolculuk yapmak zorunda kalanı, 2.25+2.25= 4.50 TL halk otobüsüne para ödemeye mahkum ettiniz değil mi ? 
Öyle ya....bu 4.50 ler yetmez size...Firmalara deseniz ki, biz sizin üstlendiğiniz hizmeti sizin elinizden aldık  bilet fiyatları da düşmedi ! Ve siz bir kara geçtiniz ve o karı da bize bağış yapacaksınız ! 
Bence otobüs firmalarından almıyorsanız, bu bağışı da alın ey B.ŞEHİR Belediyesi... Otobüs firmalarıda halkın uğradığı hak gaspı faşizminden onlar da nasiplenebilir, nasiplenmeli !  Öyle yaaa, birkaç minübüs servis çalıştıran firma, şoför, akaryakıt ve aracının tamir bakım ve sigortalardan kurtuluyor, bu az bişey mi ?

Kısaca alavere dalavere kazık yine vatandaşa. Nasılsa sesi çıkmaz bir mahlük vur abalıya.

Ama eğer otobüs firmalarına halka uyguladığınız gaspı ve faşizmi uygulamıyor iseniz... ADALETSİZSİNİZ Eyyy B.ŞEHİR BELEDİYESİ ! Eşitlikte ayırımcılık yapıyorsunuz ve sesini, çıkarmayan, çıkaramayan halkın sahip olduğu hakkı elinden alıp, bir de üstüne parasınada el koyup, zengin diye otobüs firmalarından bir haraç veya adı bağış bir şey almıyorsanız, gerçekten ayırımcı bölücüsünüz. Adil değilsiniz ! Hakkaniyetsizsiniz ! 
Ben vatandaş olarak öncelikle sizden EŞİT FAŞİZM ve HAK GASPI istiyorum... Benim ( yolcu) hakkımı ne kadar gasp etti iseniz, lütfen otobüs firmalarının hakkını da gasp ediniz ki...biz biraz rahatlayalım. Öyle ya AKP li bir B.ŞEHİR Belediyemiz var ve faşizmde bile adı gibi ADALETLİ diyelim değil mi ? Yolcudur Abbas !

 12.02.2016  NOGAYTÜRK