Öyle Bir Bayram Ki

ÖYLE BİR BAYRAM Kİ
Depremin yaktığı ateş henüz sönmedi. İnsanların yaşamı bir anda alt üst oldu. Canlar gitti, kurulu düzenler bozuldu.  Uzak yakın demeden hepimiz üzüldük , hepimizin keyfi kaçtı. Kime , nasıl yardım edeceğimizi şaşırdık. Gözlerimizde yaş, boğazımızda lokmalar dizildi kaldı.
Sekiz defa imar affı çıkartılıp yıkımın sorumluları ödüllendirilmiş.  Onlarca, yüzlerce yürek parçalayan feryat!  Yağmur yağdı, fırtına kastı kavurdu... Bir dal bulup tutunabilenler şanslı sayıldı. Vicdansızlara, fırsatçılara  gün doğdu. Yağmacılar bu kaostan  çıkar sağlamak için  kollarını sıvadılar, en güvenilir yardım kurumu KIZILAY enkaz altında kalmıştan beter oldu. Depremin yıkamadığı güveni, inancı temelinden sarstı. Deprem çadırlarının satıldığa şaşırdık. Deprem kuşağında yaşayan bir ülkenin bu kadar aymazlıkla sınandığına kimse inanamadı.  
      Hayat devam ediyor, kutsal ibadet ayı geldi,   geçti. Bayram kapıya dayandı. Çok kişinin cebinde çocuğuna verecek beş kuruş bayram harçlığı yok. Bırakın baklavayı, böreği; soğanın patatesin taneyle alındığı bir bayram. Bu da geçer YA! HU!
Siyasiler oy peşinde. Farklı uçlardan ülkeyi çekiştirenler el ele , kol kola... Gelen ağa, giden paşa olacak kısa bir süre sonra. Seçimi kim kazanırsa kazansın . Her seçimde olduğu gibi birileri üzülecek, birileri sevinecek. Dış borç ha bire büyüyor, enflasyon tırmandıkça tırmanıyor. Bütün kurumlar laçka! Kim neresinden tutup da ülkemizi düze çıkartacak? Cumhurbaşkanı adayları belli oldu. bu adayların taşıyıcı, itici güçleri de belli. Herkesin vereceği oy da aşağı yukarı şekilledi... Anketler, anketler, anketler... Geliyorum diyen de var, gitmem diyen de! Hatta arada şansını deneyen, boyunun ölçüsünü merak eden de var. Sosyal medya harıl harıl dönüyor. Her yüz haberden, doksan dokuzu yalan. Bu ülkenin, hiçbir konuda gelişmediyse bile; yalan haber yapmada, iftira atmada, boş vaatler vermede kendini aştığı kesin. Ramazan Bayramı' nın üçüncü günü, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ile çakışıyor. Parlamenter Rejim isteyenlere Bonus! Yok, biz halimizden memnunuz, Reis' imiz başımızda dursun, yedi sülalemize varsın saydırsın diyenler varsa, düşünmek kararlarını yeniden gözden geçirmek için seçime kadar kısa bir zaman daha var. Her iki bayram da ulusumuza kutlu olsun, en kısa zamanda ülkemiz bütün dertlerinden kurtulsun. İyilik, dürüstlük ,namus , HAK , HUKUK ve ADALET kazansın!

22-04-2023