Ozan Onur "Artık Yeni Bir Sayfa Açma Zamanı Geldi"

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Bandırma  Belediye Başkanlığı aday adaylığı  açıklamasını Bandırma CHP İlçe Örgütünde gerçekleştiren Ozan Onur "Yaşadığımız her türlü baskı ve zülme karşı dimdik ayakta durmasını bildik..Yılmadan inandığımız yolda yürüdük. Amacım ,sevdalısı olduğum ülkemin ve Bandırmamızın geleceğine katkı sunmak oldu.Şimdi ise artık yeni bir sayfa açma zamanı geldi" dedi.

Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Atilla Atakay'ın toplantı açış konuşmasından sonra  sözü alan Ozan Onur "Yüreği Cumhuriyet sevdası ve Atatürk sevgisiyle atan değerli siyaset arkadaşlarım..Değerli Cumhuriyet Halk Partililer hepinize merhaba ..Bugün burada sizlerin karşısına yeni bir hedef yeni bir sorumluluk ve en önemlisi yeni bir soluk için çıkıyorum dedi .Onur konuşmasına  özgeçmişiyle ilgili bilgiler vererek devam etti.

" Değerli arkadaşlarım .Hepiniz beni tanırsınız . Kısaca özgeçmişimi sizlerle paylaşmaka istiyorum. 01-01-1961 Manyas /Börülceağaç köyü doğumluyum. Lise mezunuyum . Evliyim ve bir oğlum var. 1965 yılından itibaren Bandırma da ikamet ediyorum. . Yönetici olmadığım dönemlerde de yaşadığım kentin sorunlarına karşı duyarsız kalmadım yerel yönetim ve bürokrasiyle ilişkilerimi sağlıklı bir zeminde tutarak, sivil toplum kuruluşlarında yıllarca yöneticilik yaptım. Amatör sporun gelişmesi yönünde çok çabalarım oldu. Mahallemin amatör spor kulübünde 10 yıl , kentimizin gözbebeği Bandırmaspor'da da Başkanlık ,asbaşkanlık ve genel kaptanlık görevlerini uzun yıllar aralıklarla sürdürdüm.,1985 yılında SHP Bandırma  üyesi olarak başladığı siyasi mücadelede CHP ile birleşilmesinden sonra partinin tüm organlarında Gençlik kolları,İlçe Başkanlığı,Yönetim kurulu üyeliği,İlçe İl Kurultay delegeliği olmak üzere partinin tüm organlarında siyasi mücadelemi sürdürdüm.
Değerli Dostlarım..

Siyaset hayatımın son 10 yıllık döneminde üstlenmiş olduğum Belediye Başkan yardımcılığı görevimi Bandırma için var gücümle yerine getirmeye çalıştım.
Bu süre zarfında Bandırma 'nın sosyal kültürel,spor,ekonomik ve siyasal yaşamının her anında Bandırmamıza hizmet ettim.
Sizlerin büyük desteğiyle 2009 yılında çıktığımız bu yolda Bandırma Sosyal Demokrat bir yönetim anlayışıyla tanıştı. Bu süreçte Bandırma ,her alanda büyüyen canlı bir kent oldu. Projelerimiz ,hizmetlerimiz,yerel yönetim anlayışımız ,etkinliklerimiz ve festivallerimizle Bandırma kıskanılcak bir şehir haline geldi.

Bu başarıda kentin yerel yönetiminde bulunan bizler kadar siz değerli partilerimizin ve yurttaşlarımızın da büyük katkısı ve emeği var.. Bu vesileyle sizlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
DESTEĞİNİZ BİZE GÜÇ VERİYOR..
Sevgili Bandırmalılar..
Elbette ki bu süreç bizlere çok değerli deneyimler kazandırdı. Bu nedenle Bandırmalıların önceliklerini ,hassasiyetlerini ve karşılaştığı sorunları yakından biliyorum..
Belediyecilik ve Siyaset olgusunda önemli tecrübeler edindim..Bu tecrübelerimle birlikte birlikte Bandırma Belediyesince ,kurumlarla kavgadan uzak ,barışçıl ,kentimizin ve Belediyemizin hakkını sonuna kadar koruyan bir belediyecilik anlayışını yeni dönemde uygulamak amacındayım.

Sizlerin de desteğiyle Şehrimizi tüm standartları ,fırsatları ve potansiyelleri en üst seviyede sunan ,şeffaf, tenilikçi ,genç ve dinamik bir şehir olarak daha da ileriye taşımak istiyorum.
Biliyoruz ki,Bandırmaız tarihten aldığı güç ve üstün değerleriyle daha da iyi noktalarda olabilir,olacak da.. Bu da tabii ki,şehrimizin kalkınması ,kültürel faaliyetler ve belediyecilik hizmetlerinin daha ileri seviyelere taşınmasıyla mümkün..
Bu nedenle tüm tecrübem,enerjim, heyecanım,heyecanım ve isteğimle Bandırma Belediye Başkanlığı için aday adaylığımı açıklamış bulunuyorum.. Yılların birikimiyle elde ettiğim yöneticilik anlayışıyla bunu başaracağıma tüm kalbimle inanıyorum.
Çünkü Bandırma için birlikte yapacağımız çok iş,gideceğimiz çok yol var. Kararımın Bandırmamız için hayırlı olmasını temenni eder,hepinize saygılar sunarım.

OZAN ONUR / Belediye Başkan Aday Adayı 

Ozan Onur Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularına   yanıt verdi. 

Biz demokrasiyi savunuyoruz bu ülkede . Eğilim yoklaması sonunda çıkan sonuç ta  çok önemli. Arkadaşlar biz CHP' nin bir ailesiyiz neden bir araya gelmeyelim. Bugün Türkiye'de neden memnunuz?  Parlamento kapsam alanı dışında bırakılmış işsizlik almış yürümüş  100 tane belediyeye kayyum atanmıŞ.  Bu ülkeye demokrasiyi sağlam ayakları üzerine koymanın yolu yerel yönetimlerdir. Hangimiz Bandırma da CHP nin kaybetmesini ister . Koşullar sonucunda biz tüm arkadaşlar bir araya gelmesini biliriz. Kenti birlikte yönetmeye talip olacağız. Diyalog ve özveriyle bu olacaktır. Ülkenin kentin yaşadığı sorunlar karşısında elbette ki birlik ve beraberlik içinde olacağız.

Tolga arkadaşımızla Metin Beyle görüşüyoruz, Bandırma nın menfaatları için böyle bir çalışmaya açık olmalıyız. Önemli olan Bandırma da Çoban ateşini yakmak. Bizim kaybedecek zamanımız yok. Bir insanımız bizim için çok önemli. Hepimiz birlikte üzülürüz. Bu nedenle hep birlikte mücadele edeceğiz başarı hepimizin olacak. 

BANDIRMA GERÇEK - MEHMET LEVENTOĞLU -21-10-2018