Ozan Onur'dan İstifalara Tepki

CHP Bandırma'da örgütün her kademesinde yıllarca emek veren ve halen Bandırma Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ozan Onur'dan istifa eden milletvekillerine tepki.

Her Şeyin Farkındayız.

Ozan Onur sosyal medya paylaşımında bir CHP üyesi sıfatıyla şu ifadeleri kullandı. 

Her Şeyin Farkındayız.
Ne zamanki partimiz doğru işler yapmaya, doğru adımlar atmaya başladı... İşte o zaman bizi yumuşak karnımızdan vurmaya başladılar. 
İnce kartlarını hep açık oynadı. eğer o varsa her şey çok güzel olacaktı. Emek vermeden milletvekili olan 3 arkadaşımız istifa etti. Halbuki bu çatı altında kalıp mücadeleyi yükseltmeyi düşünebilirlerdi. Daha 10 saat geçmeden, kendilerini Ulusalcı olarak tanımlayan ama aslında Baykal ile birlikte çalışanlar çıktı. Şimdi söylemeye çekiniyorlar ama göreceksiniz, bir süre sonra “biz bu partinin gerçek sahibiyiz” diyecekler. 
Dahası da var. Sarıgül durumu... Tecrübesi olduğu için Cumhur ittifakında yer almam dedi. Her şeyi yapmaya çalıştılar. O’cu Bu’cu oldular ama bir tek Cumhuriyet Halk Partili olmayı beceremediler.
Arkadaşlar devamı gelecek. Ama bilin ki gövdemize zarar veremezler, her  zaman yeni filizlerle doğarız. 
Asıl soru şu: Peki Cumhuriyet Halk Partililer olarak, “biz” ne yapacağız? 
Tabii ki daha çok sokakta olacağız. Kendimizi çok daha iyi anlatacağız. Sol partilere gönlümüzü açacağız. Millet İttifakı’nı daha da büyüteceğiz ve hep birlikte kazanacağız. Sürecin dışında kalanlar tarihin hiç açılmayacak tozlu sayfalarında yerini alacak.
Haydi hep birlikte, omuz omuza dayanışmaya ve zafere...
Ozan Onur - CHP Üyesi

31-01-2021/BANDIRMA GERÇEK