Özgürlük Parkı Beğenildi

BURHANİYE BELEDİYESİNDEN MUHTEŞEM  PARK PROJESİ  “ÖZGÜRLÜK PARKI”
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye’nin en büyük parkını halkla buluşturdu. “Özgürlük Parkı” ismini alan park, Öğretmenler mahallesi plajında denize sıfır olarak 12 bin m2 alan üzerinde gerçekleştirildi. İsmini Başkan Ali Kemal Deveciler'in koyduğu  park için Vatandaşlar " Tebrik ediyoruz yıllarca atıl ve çirkin bekleyen alan peşkeş çekilmeden halka kazandırıldı " yorumlarında bulundu.. 

 “Özgürlük Parkı” Sunar sitesi ile deniz arasında yer alıyor. Yaklaşık 12 bin m2 yeşil alandan oluşan parkın içerisine bir adet kafe, yürüyüş ve dinlence alanlarının yanı sıra seyir alanları bulunuyor. 
Genel anlamda her kesimin kullanımı için düşünülen oyun gurupları, spor alanları ve Banklarla donatılan parkın en önemli özelliği ise Burhaniye hiç kullanılmamış endemik bitkilerin yaşaması. Otomatik sulama sistemiyle döşenen parkta, palmiye, çam başta olmak üzere 1380 adet ağaç ve bitkinin yanı sıra içerisinde ponza taşlarından oluşan kaya bahçesi de yer alıyor. 
Hemen önünde bulunan dalga kıranın da yürüyüş ve keyif alanı olarak düzenlendiği parkın aydınlatma sistemleri de son teknoloji led ışıklarla donatıldı. Bağlantı yollarıyla birlikte yürüyüş ve sporseverlerin uğrak yeri olması planlanan parkın çimleri de geçtiğimiz günlerde serilerek yeşil görünümüne kavuşturuldu.

12-01-2021/ BURHANİYE BELEDİYESİ