Park ve Bahçelerde Huzur Uygulaması

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından "Huzurlu Parklar Uygulaması" yapıldı.
Türkiye'de eş zamanda  "Huzurlu Parklar Uygulaması" gerçekleştirildi. İlimizde de gerçekleşen uygulamada parklardaki vatandaşların tek tek kimlikleri kontrol edildi.
126 PARKTA DENETİMLER YAPILDI
Eş zamanlı gerçekleşen uygulamaya Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ile Mücadele, Uyuşturucu ile Mücadele, Çocuk Şube ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri katıldı. İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, 126 parkta gerçekleştirilen denetimlere, 73 ekipteki 248 personel katıldı. Denetimler sırasında şüpheli görülen kişiler kimlik kontrolünden geçirilerek, üst aramaları yapıldı.
GENEL BİLGİ TOPLAMA (GBT) SORGUSU YAPILDI
Uygulama kapsamında adli-idari işlem yapılan şahıs sayısı 2 olurken, 1611 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapıldı.
Kontrollerde 157 araç sorgulamasında ise 19 araca cezai işlem uygulanırken, 17 araç trafikten men edildi. Ayrıca kontrol edilen araçlara 20 bin 530 lira para cezası uygulandı.
Yetkililer, uygulamayı vatandaşların olumlu karşıladığını belirterek, proje sayesinde vatandaşların huzur içinde parkları kullanabileceklerini kaydetti.
DENETİM VE UYGULAMALARA DEVAM EDİLECEK
Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için başlatılan denetim ve uygulamalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edilecektir. Halkımızın da güvenlik güçlerine gerekli desteği vererek gördükleri aksaklıkları bizlere bildirmek suretiyle el ele bu sorunların aşılmasına yardımcı olacaklarına gönülden inanıyoruz.

BALIKESİR VALİLİĞİ