Ramazan Eğlenceleri, Vatandaşlardan Büyük ilgi Gördü

Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen 2015 Ramazan Eğlencelerinin ilk akşamı vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Program kapsamında ilk gün Hoşgörü Sema Topluluğu tarafından düzenlenen Rumi Mevlevi Ayini, Sema Gösterisi ve Tasavvuf Konseri izleyicilerden beğeni topladı.

Bandırma Belediyesi tarafından kutsal Ramazan Ayı boyunca Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek olan 2015 Ramazan Ayı Eğlenceleri ilk gün düzenlenen etkinliklerle start aldı. İlk iftarın hemen ardından başlayan programda öncelikle çocuklarımızın için Animatör sunucu eşliğinde Ramazan maskotlarının yer aldığı çeşitli yarışmalar ve şovlar düzenlendi. İlk olarak “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışması Finalisti İlizyonist Ahmet keyifli bir gösteri sundu. Ardından Hacıvat ve Karagöz sahne alarak çocuklarımızı eğlenceli dakikalar yaşattı.

Teravi namazının ardından devam eden programda 2015 Ramazan Eğlencelerinin açılış konuşmalarını Belediye Başkanı Dursun Mirza ve İlçe Müftüsü Süleyman Küçük gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından vatandaşların merakla beklediği Hoşgörü Sema Topluluğu tarafından düzenlenen Rumi Mevlevi Ayini, Tasavvuf Konseri ve Sema Gösterisi büyük ilgi gördü. Gecenin sonunda Semazen Başına Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen tarafından plaket takdim edildi.