Sağlık İçin Kendini Seven Spor Yapar

Bandırma'nın ilk açılan spor salonu Flash GYM 28. yılını yeni yerine açarak spor tutkunlarına hizmet vermeye devam ediyor.
Flash GYM spor merkezi sahibi Mürvet Erbay ve Levent Erbay ile keyifli bir röportaj yaptık.
B.K-Sayın Mürvet Hanım bu mesleğe nasıl başladınız ?
Mürvet Erbay: Sporu çok  seviyordum çocukluğumda jimnastik yaptım. Jimnastik,veleybol,atletizim sporun birçok dallarıyla uyraştım. Sporu bütün insanların sevmesi için böyle bir spor salonu açmaya karar verdik.Adana Çukurova Üniversitesi eğitim görerek antrenörlük belgesi aldım o zamanlar zordu antrenörlük belgesi almak .28 yıllık eğitmenim kardeşim Levent Erbay ile bu işi severek devem ettiriyoruz.Kendisi 30 yıllık uluslararası antrenör.
B.K-Spor salonunuzda Ne gibi hizmetler veriyorsunuz?
Mürvet Erbay:90'lı yıllarda aerobik vardı. 90'lı yılların sonununa gelince step,2000 yıllarında ise pilates,Gym Ball eğitimi sunmaya başladım. Aynı zamanda Levent Erbay Hocamızla Fitness ve Body sporu dalında hizmet vermeye devam ediyoruz.28 yılldır aynı gün ve aynı saatlerde; Pazartesi,Çarşamba,Cuma günleri sabah 10-12 akşam 18:00-20:00 arasında  bayan müşterilerimize özel olarak seans  yapılmaktadır.Spor salonumuza  gelen bir nevi burda stres atıyorlar özellikle fiziksel stresten çok ruhsal streslerini atıyorlar. Bizde gün sınırlaması yok isteyen istediği kadar gelebilir ve istediği kadar kalabilir ama sporu 1,5 saati geçtirmeyiz gerekli olan 1 ve 2 saat arasıdır. Bizim spor salaonuna gelip  koşu yapıp,fitness,pilates yapıp çıkmıyorlar biz sohbet ve  muhabbet ederiz çıkışta bir kahve çay içeriz dertleşiriz aile ortamı gibi. Elimizden  geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.Bir nevi terapi merkezi gibi müşterilerimiz böyle dile getiriyor. Üniversite öğrencilerimize %20 indirim uyguluyoruz.Ayrıca şunu da belirteyim sporu çok seviyor, genç herhangi bir  orta yaştaki bir kişi spor yapmak istiyor ama  maddi durumu zor olanlardan spor sevgisi bitmesin,kötü alışkanlıklardan uzak dursun diye  ücret almıyorum.
Levent Erbay Hocamızada bir soru soralım.
B.K- Vucut geliştirmenin insan sağlığına faydaları nelerdir?
Levent Erbay:En büyük özelliği kalp sağlığını korur, Göğüs kafesini geliştirir Vucudun solunum kapasitesini artırır.Gelişme çağında boy uzamasına yardımcı olur.Duruş bozuklukları  ve kemik lerin üzerindeki negatif etkileri giderir.Disiplin azim kendine güven,sabır,ruh ve beden hakimetiyle yardımlaşma gibi üstün özellikler kazandırır.
B.K-Personal Training(Kişisel Antrenör) Nedir?
Levent Erbay: Birebir olarak profesyonel eğitmen desteğiyle bireylere özel uygulanan egzersiz programları, Personel Training adı altında gerçekleşir. Personal Training çalışmalarına önem vermekteyiz ve devam etmekteyiz.
B.K- Salonunuzda Pilates Çalışmalarınız var mı?
Mürvet Erbay: Bayanlara ve bey'lere özel pilates saatlerimiz vardır.Cuma akşamları haftanın stresini atmaları için bayanlara yoga seansı uygulamaktayım .
İşimi  çok seviyorum tabiki spor salonuna gitmeleri şart değil basketbol,veleybol vb sporu hayatlarına katsınlar sporu sevsinler sporu hayat felsefesi olarak benimsesinler. Sadece kilo vermek için değil. Sağlık için kendini seven spor yapar.

FLASH GYM SPOR MERKEZİ
ADRES:Hacı Yusuf Mahallesi,M.Fevzi Çakmak Cd. No:10,10200 Bandırma 
BG HABER-BERKAN KOZAN