Şehit İlhan Güncan Caddesi Yenileniyor

BELEDİYE BAŞKANI TOLGA TOSUN YOL YAPIM ÇALIŞMALARINI TEFTİŞ ETTİ

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma trafiği için anahtar rolde olan Şehit İlhan Güncan Caddesi ve diğer çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmaları denetledi.

Kısa sürede önemli bir aşama kaydedilen Şehit İlhan Güncan Caddesi ile 816. Sokakta başlayan yol yapım ve yenileme çalışması, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle durmuştu.  Tatil dönüşü başlayan çalışmalar ile; 816, 1508 ve 1510. Sokaklarda parke taş uygulaması tamamlandı. Bandırma Belediyesi ekipleri parke taş uygulaması tamamlanan 1508. Sokakta asfaltlama çalışmasını da tamamlarken, trafiği kolaylaştırmak amacıyla yapılan kavşakla beraber 816. Sokak ve 1510. Sokaklardaki çalışmalar ile asfaltlama programı bu bölgede sona erecek.

Şehit İlhan Güncan Caddesi ile 816, 1508, 1510. Sokaklarda, tamamlanmak üzere olan toplamda yaklaşık iki kilometrelik yol çalışmasında 6.000 ton asfalt kullanılmış olacak. Bandırma Belediyesinin parke taş uygulaması yapan ekipleri; 728, 730, 733, 1513. Sokaklarda çalışmalara devam edecekler.

Şehit İlhan Güncan Caddesinin ardından Başkan Tolga Tosun, Paşakent 1046. Sokakta yapılan çalışmaları da inceledi. 1046. Sokakta başlayan asfalt söküm çalışmasının hemen sonrasında asfalt uygulaması da kısa sürede tamamlanacak.

BBB BASKİ’nin Doğruca Mahallesinde yaptığı kazı çalışmaları sonrasında bozulan yollar, kazıların yol açtığı tahribat mahalle halkının haklı olarak tepkisine ve şikayetine neden oluyordu. Doğruca Mahallesinde yaşanan sorunları çözmek için çalışmalara başlayan Bandırma Belediyesi ekiplerini, Belediye Başkanı Tolga Tosun mahalle muhtarı Âdem Taştekin ile birlikte ziyaret etti. Başkan Tolga Tosun, Doğruca Mahallesindeki çalışmanın kısa sürede tamamlanacağı müjdesini verdi.

Son olarak Levent Mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’a mahalle muhtarı Netice Yalın eşlik etti. İnşası tamamlanan Seyir Teraslarında açıklama yapan Başkan Tolga Tosun: “Levent Mahallemizdeki Seyir Terasında yapacağımız özel ışıklandırmalar, Bandırma’nın eşsiz manzarasını gözler önüne serecek türdeki teknolojik dürbünlerin montajlanmasıyla burası çok dikkat çekici bir nokta olacak. İstanbul’dan feribotla gelenleri selamlayacak, buradan Bandırma’yı izleyenleri ise büyüleyecek Seyir Terasımız, Levent Mahallesindeki hemşerilerime, sevgili muhtarımız Netice Yalın’a ve tüm Bandırma’ya şimdiden hayırlı olsun.

21-05-2022/BND BLD BSN