Selim Panç "Tüm İşçileri Sendikalı Olmaya Davet Ediyorum"

CHP İLÇE BAŞKANI Dr. SELİM PANÇ sendikalı olmak istedikleri için işten çıkarıldıkları açıklanan Adın işçileriyle CHP Bandırma İlçe Örgütünde bir araya geldi. Panç görüşme sonrası yaptığı basın bildirisinde işçierin sendikalı olmasının anayasal hak olduğunu belirtti.

Dr. Selim Panç'ın basın açıklaması. :

"Bugün ADİN Firmasında çalışan işçilerimizle parti binamızda bir araya geldik. Kendileri uzun zamandır zor şartlar altında , günde 12 saati bulan mesai yaptıklarını, ailelerine, çocuklarına dahi  zaman ayıramadıklarını, haftasonu ve mesai dışı farklarını hak ettikleri gibi alamadıklarını, çalışan işçiler  üzerinde fazla üretim üzerine baskı yapıldığını belirttiler. İşçiler bu nedenlerden dolayı hem kendi haklarımızı korumak hemde  sendikalı olmanın verdiği  disiplin ve düzenle işimizde de daha verimli olmak amacı ile sendikaya üye olduk. Bunu öğrenen işveren hepimizi sorgu odalarına aldı e-devlet şifrelerimiz ile üyeliklerimizi kontrol etmek istediler. Üye olan bizleri hiç bir açıklama yapmadan ücretsiz izne çıkarttılar. Pandemi sürecinde işten çıkartmak yasak olduğu için bu yolu seçtiklerini düşünüyoruz. Fakat işkurdan işçi almaya devam ediyorlar .Mağduruz, işimize sendikalı olarak dönmek istiyoruz.. Dediler.
İlçe Başkanı Dr. Selim Panç yaptığı açıklamada; her şeyden önce bu firmaya işçilerinin  sendikalı olmalarının   Anayasal bir hak olduğunu  hatırlatmak gerektiğini düşünüyorum. Hiç bir sermaye emekten üstün değildir. ADİN Firmasında  1700 işçi çalışıyor. Bu kadar çok işçinin çalıştığı bir iş yerinde sendika olması kadar doğal hiç birşey olamaz. Üstelik yapılan bir çok araştırmada sendikanın olduğu fabrikalarda  verimlilik artıyor, düzen oluyor,  iş kazaları azalıyor. Bu yüzden bu firmayı işçilerini sendikalı olmaya teşvik etmeye davet ediyorum.Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak çalışanın ve emeğin yanındayız. Her zamanda yanında olmaya devam edeceğiz.  Buradan Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nı  Sayın Zehra Zümrüt Selçuk' a çağrıda bulunuyorum, derhal görevinizi yapınız,işçilerimize sahip çıkınız, buradaki hukuksuzluğun önüne geçiniz!
Saygılarımla.."
CHP İLÇE BAŞKANI/Dr. SELİM PANÇ 31-03-2021