Sema Kırcı'nın Eğitime Destek Açıklamalarında Spora Yer Verilmedi

 

Kırcı, “İstiyoruz ki Bandırma’mızın çocukları iyi okullarda eğitim alsın. Bugüne kadar yapılan çalışmalara baktığımızda ortaya güzel bir tablo çıkmış ve biz de bu güzel tabloyu Osman Beyle beraber, sizle paylaşmak istedik.” dedi.

YATIRIMLARDA SPOR BAŞLIĞI YOK.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı,Bandırma Öğretmen Evinde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında bölgede ve ülkede yapılan eğitim harcamalarıyla ilgili bilgileri paylaştı. Katılımcı basın mensuplarınca da dile getirilmeyen Bandırma'da mevcut  okulların ve yeni yapılmakta olanların   spor alanı yetersizliğine  dair bir bilgiye ulaşılamazken  Kırcı ; AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında en yüksek yatırımın eğitime yapıldığını söyledi.

Bandırma  İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ile birlikte yapılan  basın toplantısında konuşan Kırcı okullarımızın  fiziksel şartları iyileştirilerek öğrencilerin daha iyi eğitim almasını sağladıklarını  Bandırma’da yaşayan çocuklarımızın iyi okullarda eğitim almasını çok istiyorum. Bugüne kadar yapılan çalışmalara baktığımızda ortaya güzel bir tablo çıkmış ve biz de bu güzel tabloyu İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ile beraber siz değerli basın mensuplarıyla beraber paylaşmak istedik.dedi.

Özellikle ilköğretim okullarımızın çok yetersiz durumda bulunan spor alanları ile ilgili bilgi vermekten kaçınan Kırcı sözlerine devamla "Türkiye genelinde 2002’den bu yana 235 bin yeni derslik, 1 milyon yeni bilgisayar, 888 bin tablet, sınıflara 187 bine yakın akıllı tahta yerleştirdik. Görüyoruz ki eğitim alanına yapılan harcamalar 4 kat artmış. Son 3 yıl içinde 894 bin öğretmen ataması yapılmış. Okullaşma oranında da kayda değer bir artış meydana gelmiş. Yüksek öğretim bütçesi 8 kat artmış. Bugüne kadar yapılan bütçe harcamalarından en yüksek pay, eğitim alanına yatırılmış. Bandırma’da 892 derslik, 22 bin 855 öğrenci eğitim ve öğretim görüyor. Türkiye ortalamasına göz önüne aldığımızda güzel bir rakam. Derslik başına düşen öğrenci sayısı ise 26. Tabii bu rakamı daha da azaltmayı planlıyoruz. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında bütçeden 53 milyon lira yatırım yapıldı. Şu ana kadar devlet okullarında eğitim olanaklarının en iyi şekilde verildiğini, eğitimdeki eşitsizliği ortadan kaldırmak istediğimizi paylaştık. 13 yıllık hükümetimiz iktidarı boyunca en yüksek yatırımlar, eğitime harcandı’’ dedi.

Mehmet Leventoğlu - Bandırma Gerçek