Semra Dinçer "Debreke" Kadınlarına Sorunlara Çözüm Sözü Verdi

CHP Parti Meclisi Üyesi Semra Dinçer Bandırma'da  sivil toplum dernekleri,odaları ziyaret etti  esnaf ve vatandaşlarla birlikte oldu ve  Doğruca Mahallesinde gece programında seçim çalışmasına katıldı.

Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga TOSUN, Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret ŞAHİN, ve Millet İttifakı CHP-İYİ Parti İlçe Örgütleri ile  birlikte Bandırma Doğruca Mahallesi (Debleki) seçim çalışmalarına katılan Semra Dinçer öncelikle mahalle kadınlarıyla birlikte olarak  sorunlarını ,dileklerini dinledi ve  çözüm sözü verdi. Semra Dinçer daha sonra Millet İttifakı CHP Bandırma Belediye Başkan adayı Tolga Tosun'un konuşma yaptığı kahveye gelerek vatandaşlara hitap etti.

Bu akşam köyümüzün kadınlarıyla bir araya geldik sorunlarını dinledik diyerek  sözlerine başlayan Semra Dinçer  konuşmasının devamında " Ben burdan çıktıktan sonra kadınlarımızdan dinlediğim tüm sorunları Tolga Başkana bire bir ileteceğim gerçekten bir evin acısını derdini yükünü kadınlar çekiyor aslında biz Martın sonu bahar dedik, çünkü gerçekten ülke kara bir bulut içerisinde ekonomik anlamda kara dönem içerisinde gerçekten yoksullluğun yolsuzluğun olduğu işsizliğin ülkesi bir Türkiye haline geldik oysa ki biz Türkiye olarak fabrikalarımızla kendi kendimize yeten bir ülke içindeyken ne hale geldik.  Bugün işçinin çiftçinin derdi ekonomik sorunlar.  Ayın sonunu nasıl getireceğim diyen emekçinin derdi var bu ülkede. Yetmişiki bin esnaf kapattı bu ülkede ve şu anda 7 Milyon işsiz var bu ülkede . Türkiye böyle bir tabloyla hiç karşılaşmamıştı. Yerel seçim şimdi ve tüm bu olumsuzluklara  dur deme operasyonu gerekiyor. Sorunları örtbas ediyorlar. Yokmuş gibi farklı yerlere çekiyorlar. Bir an önce vatandaşın sorunlarını gidermek gerekiyor.  Devamlı tüketen toplumlar yok olur. Biz bu ülkeyi var ederken ne mücadeleler verildi. Bu mücadelenin bir tanesi de bugün yıldönümüne vakıf olduğumuz  Çanakkale zaferidir. Her karışında mücadele örneği olan bu ülkeyi kimseye vermeyiz arkadaşlar. Bayrağımızın milletimizin ve toprağımızın arkasındayız bu yüzden sizlerden yarınlar için destek istiyoruz. Geleceğimiz için çocuklarımız için gelecekleri için  sizlerden destek istiyoruz. İnşallah aydınlık yarınları hep birlikte kucaklayacağız. Biz cennet vaat etmiyoruz, haddimiz değil öyle bir şey, ama biz cennet gibi iller ilçeler vaat ediyoruz yaşamak için çocuklarımız geleceğimiz için Martın sonu bahar olacak  " dedi.

BANDIRMA GERÇEK - 18-03-2019  MEHMET LEVENTOĞLU