Serhat Ozar Yazdı

Feyyaz Uçar gençliğimizin Metin, Ali Feyyaz üçlüsünün efsana futbolcularından biridir. Türk sporuna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra, teknik adam olarak futbolumuzun içinde olmaya devam ediyor. 

Bilindiği gibi İsmail Ertekin'in Bandırmaspordan ayrılmasından sonra  göreve Feyyaz Uçar getirildi. Uçar efendi kişiliğiyle spor dünyamızda herkesin gönlüne taht kurmuş ülkemizin yetiştirdiği ender golcülerimizdendir. Şimdi de tüm bilgi birikmini Bandırmasporun başarısı için harcıyacaktır. Buraya kadar doğru mu ? Evet. Peki yanlış olan ne ? Yanlış olan şu ; 

Feyyaz Uçar bordo beyazlı takımın başına geçtiği günden beri Bandırmaspor'a şimdiye kadar hiç bir katkıları olmayan sadece kendi egolarını tatmin eden kentimizdeki bazı dernekler Uçar ile fotoğraf çektirme yarışına girdiler, Uçar Bandırmaspor'a geleli bir ay oldu. Bir hafta bir derneğin yemeğinde bir hafta başka bir derneğin yemeğinde. Gerçi Feyyaz Hocada şaşırdı bu işe ama yapacak bir şey yok, plaketler, hediyeler havada uçuşuyor. Hiç kimsenin Bandırmaspor ve düştüğü durum umurlarında bile değil. İnsanlar Uçar ve yardımcılarıyla resim çektirme yarışında tam bir komedi tabi ki bu komedinin baş aktörleride Belediye Başkanı Dursun Mirza yardımcısı Ozan Onur ve bir kaç Bandırmaspor yönetim kurulu üyesi, durum böyle oluncada insan düşünmeden edemiyor acaba Feyyaz Uçar Bandırma için ne yaptıda kendisine bu törenler düzenleniyor diye. Olur ya belki engelli vatandaşlarımıza akülü araba hediye etmiştir yada huzur evindeki yoksulları giydirmiştir. Yoksa bu kara kışta evinde yakacak  bulamayan garibanların ihtiyacını mı karşıladı ? diye kendime sordum. Çünkü benim bildiğim Feyyaz Uçar Teknik Direktördür. Kardeş şehrimiz Kamen'den gelmediği gibi Turizm Bakanlığının Bandırma'ya gönderdiği iyi niyet elçisi hiç değildir. Bandırmaspor'a belirli bir ücret karşılandığında imzayı atmış Teknik Direktör olarak göreve başlamış, takımı içinde  bulunduğu zor durumdan bir an önce uzaklaştırmak, Lig'de iyi bir yerlere getirmek için gecesini gündüzünü harcaması gerekirken hocayı ne hallere getirdiniz.. Uçarı artık rahat bırakında işine gücüne baksın bu işin şakası yok Bandırmaspor ciddi bir borç batağında eğer Bandırmaspor bu yıl hiç istemediğimiz o kötü sonuçla karşılaşırsa bir daha yıllarca kendine gelemez, Dursun Mirza ile Ozan Onur'da dahil hiç kimse Bandırmaspor Klübunun önünden bile geçmez. O zaman vakit geç olmadan bırakın Bandırmaspor ile Feyyaz hocanın yakasını da onlarda gerçek işlerini yapsınlar. Birde bu arkadaşlar plaket verme işini çok seviyorlarsa ödülleri gerçek sahibine vereceklerdi ama yapamadılar. Çünkü onlar şöhret ve fotoğraf çektirme hastaları. Ben bu arkadaşlara soruyorum şimdi iyisi, kötüsü, doğrusu, yanlışı ile İsmail Ertekin'e neden plaket vermediniz adam Bandırmaspor'u iki kez Şampiyon yapmadı mı ? TFF 1. Lig'e kim çıkardı ? Tabiki Ertekin! Peki sonuç ? Lütfen bir teşekkür ve  on beş kendisini seven taraftarın sessizce uğurlaması ayrıca Ertekin helalleşmek için Mirza'yı telefonla aradığında kendisine telefonu açma nezaketi bile gösterilmediği..

Devam edelim mi ? Edelim.

Bandırmasporu amatör kümeden çıkartan Şampiyonluklarla birlikte sekiz sene Bandırma'ya büyük heyecan yaşatan tabiki de sosyal tesisleri terminalin oradaki idman sahaları, tesisleri, mevcut stadı dökülür halinden şimdi ki haline getiren eski başkan Mehmet Kılkışlı ve arkadaşları Yaşar Bekdemir, Ahmet Edin, Hüseyin Bastaş, Talip Yıldız, Alper Sargın, Bahadır Çolak'la ismini unuttuklarımıza ne verdiniz ? Sadece lütfen bir teşekkür. Peki 2015-2016 sezonunda Bandırmaspor'un TFF Birinci Lige çıkışında Sportif Direktörlük görevini üstlenen Süleyman Takunyacı'nın Şampiyonlukta hiç mi katkısı yoktu ? Şampiyon olan kadroyu her ortamda " ben futboldan anlamam " diyen Erhan Elmastaş kurmadı. Şampiyon kadronun kurulmasında Kemal Kılıç, Ahmet Edin ve Mülkü İnciy'le birlikte Takunyacıoğlunun'da emekleri vardı,  Takunyacı Dursun Mirza'nın bir sözüne istinaden sağlık sorunları olmasına rağmen Bandırmaspor'a bir yılını verdi, gecesini gündüzünü harcadı. Siz ne verdiniz ? Lütfen bir teşekkür. Hep arkasından konuştunuz, entirikalar çevirdiniz ama o direndi. Yaşanan Şampiyonluğada herkes gibi o da ismini yazdırdı ve Sportif Direktör olarak hak ettiği Şampiyonluk piriminide kuşa çevirerek kapalı kapılar ardında hangi şartlarda nasıl verildiğini Dursun Mirza, Ozan Onur ve ben çok iyi biliyoruz. Evet aslında o kadar çok, o kadar çok şeyler var ki yazılacak ama Bandırmaspor'a zarar vermemek adına şimdilik susuyoruz. 

BG-HABER SERHAT OZAR