Simge Gürkan Çavuşoğlu CHP Bandırma İlçe Kadın Kolu Başkanı Oldu.

Simge Gürkan Çavuşoğlu  Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanlığına seçildi. Dr.Selim Panç Başkanlığında göreve gelen yeni yönetim Kadın kolları başkanlığına tek aday olarak Simge Gürkan Çavuşoğlu'nu seçti.

 Bandırma Belediyesi eski düğün salonunda tek adayla yapılan  seçimde katılımcılara hitaben birer konuşma gerçekleştiren  CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Dr. Selim Panç, CHP önceki dönem Balıkesir milletvekili Av. Namık Havutça ile birlikte  CHP Bandırma İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili salonda yer alırken  eski başkan Durdugül Öztürk  görevini yeni başkan Simge Gürkan Çavuşoğlu’na devretmiş oldu. 

Simge Gürkan Çavuşoğlu katılımcılara hitaben yaptığı konuşmadan paragraflar: 

“Önümüzde yapacak işlerimiz var! Yapabilecek gücümüz var! Biz kadınların her işin üstünden gelmeye gücü var! Göreve başladığımızda kendimize de Bandırmanın kadınlarına da bakacağız! Mücadelenin neresi eksikse orayı güçlendirmek için eğitimler programlayacağız. Psikologlarla, sosyologlarla, tıp uzmanlarıyla, hukukçularla bir araya geleceğiz! Hayatımızın evreleriyle ilgili bilinçleneceğiz! Hem sokakta kol gezen tehlikelerle; bağımlılıkla, tacizle, mobingle başa çıkmanın yollarını tartışacak, uzman görüşleri alacak; hem de emzirme koçluğu, menapoz, ergen psikolojisi, evebeyn psikolojisi gibi konularda kendimizi ve kadınlarımızı geliştirecek çalışmalara öncülük edeceğiz....Siyaset yapacağız arkadaşlar, en kararlı, en dirayetli siyaseti de biz kadınlar yapacağız......

Ben bu yolu sizlerle, ailem CHP'nin kıymetli kadınlarıyla yürümeye kararlıyım, istekliyim! Yürüyecek yolumuz, söyleyecek sözümüz çok!  Birlikte, en güzelini yapmanın; bir mücadeleyi güçlendirerek büyütmenin heyecanını içimde taşıyorum. Sizleri yok sayılmaya karşı mücadeleye,  Tacize, şiddete, tecavüze karşı direnişe, Fetvalara ve siyasi gericiliğe karşı kahkaha atmaya Ve en önemlisi dans etmeye çağırıyorum! Çünkü "Dans edemediğimiz devrim, bizim devrimimiz değildir" 

CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr.Selim Panç Kadın kolu başkanlık seçimi dolayısıyla "Bugün gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kadın Kolu seçimimizde yeni seçilen Kadın Kolu Başkanımız Simge Gürkan Çavuşoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyoruz vermiş olduğu emeklerinden dolayı Durdugül Öztürk başkanımıza ve Yönetim Kurulu Üyerinede teşekkür ediyoruz biz büyük bir aileyiz" açıklamasında bulundu.

10-02-2020