Sinyalciler İş Başında..!!

Sinyalciler İş Başında..!!

Bizim sinyalci,Zengini ve Siyasetçileri çok sever.

Bir iktidar veya muhalefet Milletvekili yanına geldiğinde ayağa kalkar,önünü ilikler.
“Buyrun sayın vekilim”der. Ve ona başarılarını ve çalışkanlığını anlatır.halkın onu çok başarılı bulup çok sevdiğini söyleyip,yıkama yağlama yaptıktan sonra,ihtiyacını ( arpayı)alıp,onu hafiflettikten sonra kapıya kadar yolcu eder.
Dört gözle gelecek Belediye Başkan ( yoluna koyacağı)adaylarını bekler.

Gelen A partinin Belediye Başkan adayı masaya oturur oturmaz Sinyalci hemen “ Buyrun başkanım kahvenizi nasıl içersiniz?”diye nazik ve kibar bir dille sorar.( sinyalci çok misafirperver olduğunu sıkça herkese anlatır,falanı Milletvekili,falanı Belediye başkanı ben yaptım,ben olmasam ondan cacık bile olmazdı der,”
Gelen bütün adaylara sarılıp mavi boncuk dağıtarak (Kurbanlık)birlikteyiz, gece gündüz sana çalışıyorum,mesajı verip,hepsine seçimi kazanacaklarını söyleyip onlardan kapora (avans)alırken,seçildikten sonra indireceği kalın paranın hesabını yapar.
Sinyalci işi o kadar güzel tezgahlar ki,hiçbiri birbirinin yoluna konduklarını bilmezler. Bay sinyalcide her partinin rozeti vardır. Bukalemun bile bunun yanında asistan bile olamaz. Secim öncesi adaylardan aldığı avans paralarla dolmuş Taksi  aldığı söyleniyor.

Kurbanlıkları uyarmak ve uyandırmak bizim vatandaşlık görevimiz.Kırmızı kurdele li insanlar çift Eletrikli battaniye ile uyuduklarından dolayı,uyandırmak biraz hayli zor olacak ama !  Denemekte fayda var.
Sinyalci kardeş,avın kanlı olsun!.

.01-04-2019.- Muharrem Şen - BANDIRMA