SOL Parti’nin Bursa Mitingine Bandırma'dan Destek

SOL Parti’den Bursa’da eylem: Yoksulluğa, gericiliğe yeter, gönderelim!
SOL Parti Bursa İl Örgütü, ‘yeter gönderelim’ sloganıyla halk buluşması gerçekleştirdi. Halk kürsüden sorunlarını anlatırken SOL Partililer de seçimlerde iktidarı gönderme vurgusu yaptı. SOL Parti Bursa İl Başkanı Uğur Kurt, “Halkın sorunlarına çözüm olabilecek; anti-emperyalist, eşitlikçi laik, kamucu ve toplumsal barışı hedefleyen bir mücadeleyi örgütlemenin tek çıkar yol olduğunu biliyoruz dedi. SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ise seçimlerin ilk turda bitmesi gerektiğini dile getirdi. SOL Parti Bursa İl Örgütü, ‘Yeter, gönderelim’ sloganıyla Bursa’da halk buluşması gerçekleştirdi.

Osmangazi Metro İstasyonu'nda toplanan kitle “Eşitlik, adalet memlekete sol gerek, tarikat cemaat hepsi kapatılacak, zam zulüm işkence işte AKP” sloganları eşliğinde Kent Meydanı'na yürüdü. Yüzlerce Bursalının katılımı ile gerçekleşen yürüyüş ve meydan buluşmasında, halk sorunlarını dile getirirken, SOL Partililer seçimler için iktidarı gönderme çağrısı yaptı, yoksullukla ve pahalılıkla mücadele için çözüm yollarını vurguladı. Halk buluşmasına ayrıca Tüm Emeklilerin Sendikası, Barutçu Tekstil İşçileri ve Bursa Su Kolektifi de katılım gösterdi.SOL Parti Bursa İl Örgütü, ‘Yeter, gönderelim’ sloganıyla Bursa’da halk buluşması gerçekleştirdi.

Osmangazi Metro İstasyonu'nda toplanan kitle “Eşitlik, adalet memlekete sol gerek, tarikat cemaat hepsi kapatılacak, zam zulüm işkence işte AKP” sloganları eşliğinde Kent Meydanı'na yürüdü. Yüzlerce Bursalının katılımı ile gerçekleşen yürüyüş ve meydan buluşmasında, halk sorunlarını dile getirirken, SOL Partililer seçimler için iktidarı gönderme çağrısı yaptı, yoksullukla ve pahalılıkla mücadele için çözüm yollarını vurguladı. Halk buluşmasına ayrıca Tüm Emeklilerin Sendikası, Barutçu Tekstil İşçileri ve Bursa Su Kolektifi de katılım gösterdi.Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarihsel bir eşikteyiz dostlar. Referandum niteliğindeki bu seçimde tüm muhalefet bileşenleriyle ortak hareket ederek tek adam rejimine, bu karanlığa son verebileceğimize inanıyoruz. Bu birikime, bu güce hep birlikte sahip olduğumuzu biliyoruz. Yeter ki tüm muhalefet bu sorumluluk bilinciyle hareket etsin. Ancak bununla da yetinemeyiz. Halkın sorunlarına çözüm olabilecek; anti-emperyalist, eşitlikçi laik, kamucu ve toplumsal barışı hedefleyen bir mücadeleyi örgütlemenin tek çıkar yol olduğunu biliyoruz. Emeğin sömürülmediği, eşitliğin, adaletin temel alındığı onurlu bir geleceği birlikte kurabiliriz. O halde gelin sözümüzü bu meydandan herkese duyuralım: Hangi yasayı çıkartırsanız çıkartın, Uludağ’ın daha fazla ranta açılmasına izin vermeyeceğiz, buna hep birlikte direneceğiz. Herkes bilsin: Ferman saltanat heveslilerininse, meydanlar, alanlar, bizim. Dağıyla, taşıyla, ormanıyla suyuyla, tüm dokusuyla, bu kent bizim.”

22-01-2023/KAYNAK : BİRGÜN