Son 16 !

Son 16 !
Montella o kadar eleştirilere maruz kaldı ki hayali kadrodan gerçekçi kadroya dönüşü fazla sürmedi..

İsmail yüksek sakatlık sonrası  Salih ve Hakan'la orta sahada hırçın ve baskıcı bir oyunla karşımıza çıktılar. Dakika 20’yi gösterirken 7 numaralı çek oyuncu orta sahada Salih'e yaptığı müdahaleyle ikinci sarıdan oyun dışı kaldı..  Beraberliğin bizi bir üst tura çıkardığı maçta biraz daha gönlümüze su serpilmişti.. Bu arada  spiker bilgi verdi Hakan Çalhanoğlu en iyi golünü Hamburg stadında ağlara göndermis tarih acaba tekerrur eder mi diye Hakan'ı izlemeye başladım.  Bu arada İsmail,Salih,Arda , Hakan dört geninine Kenan ve Barış'ta katılıyordu . Yavas yavas oyuna hakimiyet kurarken dakika 30 Salih sarı kart gördü aman İsmail dedim bu maç dikkat et hakem yoktan yere bir şeyler yapar oyunu dengeler sakin oyna rakip 10 kişi gerek yok beraberlik yetiyor..TRT spor kanalındaki maça bi göz gezdireyim dedim oda ne? Dakika 36 . Gürcistan 1-0 Portekiz karşısında önde ??
Ben şaşırmadım Hacı Muharrem  büyüğümüze maçtan önce bu Gürcistan Portekiz'e gol atar hatta yener veya berabere kalırsa kimse şaşırmasın demiştim.. Bu arada bizim maça döndüm 37 dk Kenan sarı kart gördü yapmayın  sakin dedikçe bizimkiler sarı görüyor umarım maçta kırmızı yemeyiz.. Rakip eksik bizim eksik kalmamız Üst turu bizden uzaklaştırabilir.  Aman çocuklar kontra Mert  inanılmaz çıkardı Çekya 10 kişi kaybedecek bir şeyleri yok.. Çekya'nın 3 şutu var. 
Bu arada 45 dk girilirken  yüzde 60 top bizde lakin pozisyonumuz üretgenligimiz yok isabetli şutumuz yok! Sadece mücadele ediyoruz.. Bu arada rakip 10 kişi kalmış  neden  hala santrforsuz oynuyoruz çok merak ediyorum.. Bu arada yanlış anlaşılmasın Barış Alper'e sözüm yok o bu sahanın en iyi oyuncularından sadece mevkisin de oynatılmıyor  diye üzülüyorum. 
İkinci yarı bakalım nasıl bir oyun bizi bekliyor..
İyi başladık dakika 46  Barış Alperi'n kafa  vuruşunu Çekya kalecisi son anda çıkardı. Hamburg stadının sanırım çoğunluk kısmı Türk ve müthiş bir taraftar gurubu var. Dakİka 49 İsmail'de sarı gördü aman dikkat dilimde tüy bitti sakin çocuklar.
Dakika 51 
İşteeeee Golllll tarih tekerrür eder mi dediğim izlemeye aldığım Hakan Çalhanoğlu beni yanıltmadı… Teşekkürler 
Tüm Türkiye'yi ayağa kaldırdın. Bizleri sevince boğdun.. 
Bu arada TRT  spora bakayim dedim
O da ne GÜrcistan 2 Portekiz 0 
Haci abi ben futbolun icine 7 yasinda dahil oldum..  Bu is benim mesleğim diyede hava mi atayım kolay degil Gurcistan Portekize gol atar galibiyet  veya beraberlik alirsa kimse şaşirmasin demek..

Kendi maçımıza dönelim artik bi aksilik olmazsa turu gectik tüm Turkiye'ye ve futbol severlere hayırlı olsun..

63 dk sari kartı olan İsmail ciktı yerine Okay oyuna dahil oldu..
2.gol icin yükleniyoruz Baris Alper kenardan iceri koşulari Çekya defansInı zor duruma düşürüyor  içeri kestiği topu 6 pasta Arda  bos kaleye topa dokunamıyor.??.

Bu arada erken konuştum heralde 66 dk Çekya skoru 1-1 getiren golü atiyor..

Bir rahat mac izleyemiyoruz. 
Daha 20 dk var stres neden bizde biz 10 kisi degiliz ki sanirim oynadiğımız oyun yüzünden cokta iyi oynamıyoruz ki.. Herkes farkında 
76 dk. Montella oyuna forvet soktu hayret! Cenk Tosun sahnede.. son 14 dk forvetle oynayacağız..
80 dk
Tüm Çekya'lı oyuncular gol atmak icin bütün riskleri alıyorlar benden söylemesi bu maç böyle bitmez  ya gol  atarız yada yeriz ama yemeyelim atalım hem de golü Cenk Tosun atsın çünkü o bir forvet belki Montello'ya nazire yapar
Dakika 87 son 3 dk heyecanlanmayan var mı? Son 16 icin  bu arada Baris Alper kendi mevkisini özlemis olmalı önüne geleni geçiyor adeta Montella'ya beni kendi mevkimde oynat der gibi..

Dakika 90  bu arada Gürclstan 2-0 Portekizi yeniyor  helal  olsun! Futbol adına tebrikler Gürcülere Şota ve Arçil'e selamlar.. 

Aman Allahım Cenk Tosun'mu attı o gölü dedim size Cenk atar dedim o bir forvet dedim!  Montella biz Türkler futbolu iyi biliriz. Forvetsiz maç oynanmaz işte kanıtı.
Cenk Tosunnnnnnnnnnn

26-06-2026