Sosyal Belediyecilikte Yeni Sayfa ALGEM. Milletvekili Aydemir Ziyaret Etti

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR: ALGEM SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN HAYATA GEÇİRİLMİŞ HALİ

AK Parti Balıkesir Milletvekili Aydemir, Altıeylül’ü ziyaret etti.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir beraberindeki heyetle Altıeylül İlçesi’nde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. ALGEM’in kadınlar, çocuklar ve gençlere yönelik projeler geliştiren birimini gezen Aydemir, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sosyal Belediyeciliğin hayata geçirilmiş hali olan ALGEM biriminde hayallerin gerçek olduğuna dikkat çeken Aydemir, burada kursiyerlerin ellerinde sabırla işlenen el emeği ürünleri inceledi. 

6 Eylül Tarihinde açılışı planlanan yeni ALGEM binası ile ilgili de incelemelerde bulunan Aydemir, içerisinde sinema salonu, etüt merkezleri, aile danışma merkezi ve sosyal market gibi birçok alanın yer alacağı yeni ALGEM binası hakkında detaylı bilgi aldı. Kısa zaman içerisinde açılacak olan Hasan Can Kültür Merkezi’nde sona gelen çalışmalarla ilgili brifing alan Aydemir, açılıştan sonra buranın Altıeylül sosyal etkinliklerinin merkezi olacağını söyledi. Merkezde 450 kişilik konferans ve etkinlik salonu, fuaye alanları ile iletişim ofisleri de yer alacak.

Tarihi binadan restore edilerek yapılan Konakpınar Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulunan Aydemir, Gençlik Merkezi’nin kamp merkezi olarak da hizmet edeceği bilgisini paylaştı. 

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR YAPRAK TOPLAYIP YUFKA AÇTI

Kiraz Mahallesini ziyaret eden Milletvekili Aydemir, Muhtar İbrahim Cengiz’den mahallenin ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı. Vatandaşlarla sohbet eden Aydemir’in ziyareti sırasında renkli görüntüler ortaya çıktı. Mahalle sakinleri ile birlikte yaprak ve bakla toplayan Aydemir, kadınlarla birlikte yufka ve gözleme yaptı.

Aydemir, AK Parti olarak bütün il ve ilçe teşkilatlarıyla yıl boyunca bu ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldiklerini kaydetti. Hemşerileri ile güzel bir gün geçirdiğini belirten Aydemir, sıcak ev sahipliği ve güler yüzleri için Kiraz Mahallesi vatandaşlarına teşekkür etti. Aydemir’in ziyaretleri Atatürk Şehir Hastanesi’ne yeni atanan Başhekim Volkan Yüksel ve Konakpınar Muhtarı Zeki Başaran’a ziyaretleri ile son buldu.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Altıeylül Kadın Kolları İlçe Başkanı Süreyya Septel, Vekil Aydemir’e ziyaretleri sırasında eşlik etti.

05-06-2021/ALPARSLAN ÜNAL HABERİ