Spider

SPIDER

    Bandırma'yı perde arkasından yönetmek, bir hobi hâlini aldı. Bu toplum vicdanını acıtıcı  dram uzun yıllardır Bandırma'nın kâbusu olarak devam ediyor ve Bandırma'ya zarar vermeye de devam ediyor.
    KONSEY'de ki bu sinsi kadroların tek amacı var; kendisi bir yerlere seçilemezse, heba olan zamanlarını boşa harcamayıp, belediye başkan adaylarını, belediye meclisi üyesi adaylarının listesini yapmak,
belediye meclisinde alınacak kararlara yön vermek, belediyede çalışmak için alınacak kadroların kendi insiyatiflerinde  işe alınmasını sağlamak, CHP ilçe başkanını ve ilçe yönetimini seçmek, CHP delegelerini belirlemek, Kent Konseyi başkanını seçmek, sivil toplum örgütlerinin yönetim kurullarını seçtirmek gibi aktif faaliyetler sayabiliriz. Bu durum son günlerde de almış başını gidiyor.
    Bu KONSEY, kendi aralarında da liderlik savaşı içindedir. Ki bunun örneği; CHP eski milletvekili ve belediye başkanlığı yapmış kişiyi de perde arkasında  KONSEY'den dışlama girişimi açıkça belli oluyor.. Hele bu KONSEY'in başına lider olmak için oynayan kişinin de belediye binasını karargah yaptığı ve kimin girip çıktığının da önüne bir rapor hâlinde sunulduğu, sokaklarda dillere destan olmuş durumdadır.
    Nereye adım atsanız her yer, perde perde örümcek ağına bulaşmış.
    Bu KONSEY'in şifreli adı SPIDER'dır, Türkçesi ÖRÜMCEK.

*
    SPIDER'i bir piramit olarak düşünün. En tepede KONSEY üyeleri ve piramidin en altındaki ayak takımı zavallı goygoycular.
    SPIDER'ın içinde AK Parti'nin Balıkesir eski milletvekili ve belediye başkanı üye de vardır. Bu KONSEY üyesi, belediye meclisinin alacağı kararlardan tutun , Bandırma Belediyesi'ne alınacak gönderilecek kadrolara kadar "yetki" sahibidir ve Bandırma belediye başkanı, ne hikmetse onu isteklerine hiçbir zaman karşı gelemez ve kabul eder.
    Bandırma CHP'ye iki ilçe başkanı kazandırmış bulunun ve temeli "masonik" birer kuruluş olan sivil toplum kuruluşları ile iş insanlarının oluşturduğu ticari meslek kuruluşları ile inşaat sektöründe iş yapan kişiler de bu SPIDER'in gizli üyeleridir. 
    Perde arkasında adeta at koşturan SPIDER üyeleri, CHP içinde  birbirleriyle rakip olup, hedefe varabilmek için çıkarlarını birlikte ortak edip, eylem birliğinde bulunurlar. Bu SPIDER üyeleri güç ellerine geçti mi,
yapamayacakları hiç bir oyun yoktur.  SPIDER, CHP üyelerinden kendilerine göre delegeler belirler ve  seçilmelerini sağlarlar.
    SPIDER'in piramidinin en altında bulunan şarlatanlara gelince. Bu üyeler adam satmasını çok iyi bilirler, güç kimden yana döndüyse  hemen güçlü olan KONSEY üyelerinin yanında bitip her resim karesine girerek görevlerini emre amade vaziyette yerine getirirler. SPIDER'in kendini görünmez sanan döner  fırıldakları, listeler hazırlayıp, destek verdikleri adayların seçilmesi için her türlü hokkabazlığı taklalar atarak yaparlar. İşin sonunda uzak yakın akrabaların  Bandırma belediyesinde işe alınması  için her türlü şarlatanlığı sergilenmesi  sahneye konur..
    Şu an her yer SPIDER'ın örümcek ağlarıyla örtülmüş durumda.
    CHP tabanı uykuda ve okey masasında.!

    CHP üyeleri SPIDER'ın şu hiçbir işe yaramaz KONSEY'ine gereken cevabı veremediği sürede, üstünü başını kaplayan ağdan arınıp, kurtulamayacak. Her seçim sonucunda günlerini ağlayarak geçirecek.
    Bandırma CHP tabanına şunu söylemek istiyorum; silkelen ve uyan, şu SPIDER'ın senin üstünü-başını kapladığı iğrenç ağdan kendini kurtar, onun-bunun adamı olma...
    Yoksa hiçbir işe yaramayan şu SPIDER, seni yiyip bitirecek.

29-01-2023/ SEDAT KUTBEK