Süha Oral'ın 'Cam Kırıklarının Dansı' Sanatseverle Buluştu

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Milletvekili Namık Havutça,gazetemiz köşe yazarlarından Süha Oral'ın Cam Kırıklarının Dansı isimli vitray ve mozaik segisinin açılışına katıldılar. Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan başkan Mirza''
Bandırma Belediyesi olarak, kültür ve sanatın eşsiz güzellikleri ile sizleri buluşturduğumuz etkinliklerimiz, artık bu güzel kentin ayrılmaz bir parçası ve Bandırma’yı tanımlayan bir özellik olarak biliniyor. Bandırmalı hemşerimiz Süha Oral’ın kendi deyimiyle 40 yıl süren gurbet günleri sonrası kentimize dönüşüyle birlikte ağırlık verdiği vitray ve mozaik çalışmaları, büyük bir emek ve sabır ürünü. Sergiyi gezdiğinizde bana hak vereceğinize inanıyorum. Küçük cam parçalarının bir araya gelmesiyle oluşan mozaik tablolar, camın sıcaklığını yansıtan vitray çalışmaları çok eski dönemlerden günümüze ulaşan bu sanatın güzelliğini bizlere sunacak. Bu güzel sergi için Süha ORAL ve Cam Terzisi atölyesini kutluyor başarılarının devamını diliyorum''dedi.
Sanatseverlerimiz Cam Terzisi Atölyesinin hazırladığı “Cam Kırıklarının Dansı” isimli vitray ve mozaik sergisini 11 Aralık 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirler.
SERHAT OZAR\BANDIRMA GERÇEK