Susurluk Kaymakamı Arı Sütü İşletmesini Ziyaret

 

Susurluk  Kaymakamı Muammer KÖKEN, Ziraat odası başkanı Özkan Gürkök, Arıcılar derneği başkanı Naksibendi ÖZTÜRK, Yeşilay il temsilcileri ve İlçe Yazı işleri Müdürü Fatih Barışkan ile birlikte GÖBEL mahallesinde bulunan Kadir Yılmaz' a ait Arı Sütü işletmesini ziyaret  etti.
Üretimi yerinde inceleyen misafirlere Arı sütü üretimi konusunda iş başında nasıl arı sütü üretildiği, nasıl kovana kurtçuk verildiği ile ilgili bilgiler verildi.
Susurluk  Kaymakamı Muammer KÖKEN arı sütü üretiminin ülke ekonomisine ve insan sağlığına faydaları ile ilgili bilgiler aldı. Ziraat odası başkanı Özkan Gürkök ürünün pazarlanması konusunda yardımcı olacaklarını söyledi. Arıcılar derneği başkanı Naksibendi ÖZTÜRK de ilçemizin Arı sütü üretimi için  4 ay gibi uzun bir sürede Arı sütü üretiminin yapıldığını ,maddi yönden de karlı bir yatırım olduğunu geçen yıla kadar sadece Kadir Yılmaz kardeşimin yaptığını bu yıl ise üç arkadaşımızında başlayarak dört ailenin arı sütü üretimini yaptığını inşallah önümüzdeki yıllarda hedefimizi on aileye çıkarmak olduğunu söyledi.

BANDIRMA GERCEK -SUSURLUK KAYMAKAMLIĞI