Takunyacıoğlu;Ramazan Narin’e Verilen Ceza Bir Hukuk Skandalıdır

Yazar Süleyman Takunyacıoğlu gazetemize yaptığı değerlendirmede, Bandırma Gerçek Gazetesi yazarı Ramazan Narin’e verilen 5 yıllık hapis cezasının yeni bir hukuk skandalı olduğunu söyledi.

Kesinleşen ver haksızca verilen bu cezayı, yazar olmaktan öte sade bir vatandaş olarak protesto ettiğini belirten Takunyacıoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Kesinleşen ve son derece acımasız ve haksız olduğunu düşündüğüm tamamen zıt görüşlere sahip olduğumuz Ramazan Narin’e verilen 5 yıllık hapis cezasını hukuk dışı ve taraflı olduğunu düşünüyorum. Kesinleşen bir cezayı eleştirmek en doğal ve insani hakkımdır. Bu hakkımı kullanmak ve insan vicdanını yaralayan bu karara karşı tavır almak vatandaşlık sorumluluğu bir yana olağan bir yazar tepkisinin gerekliliğidir. Ayrıca Bandırma’daki siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve basın örgütleri başta olmak üzere skandal karar hakkında sessiz ve duyarsız kalmalarını son derece manidar buluyorum. Düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü konusunda mangalda kül bırakmayan sosyal demokratlar, basın mensupları, anlı-şanlı yazarlar, odalar, dernekler niye susuyorsunuz? Unutmayın ki sessiz kaldığınız müddetçe bir gün sizin de kapınız çalınacaktır. Gerçek gazetesine ve Ramazan Narin’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, insanlar haksızlıklara uğrasa da hapislerde yatsada gerçekleri yazanların insanlığın vicdanında er yada geç aklanacağı inancımı koruyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

BANDIRMA GERÇEK\01.06.2019