Teksüt Bandırma Basketbol OGM Ormanspor'u Ankara'da Mağlup Etti

TEKSÜT Bandırma BK, Ankara Deplasmanında OGM Ormanspor'u Mağlup Etti (81-86)

Basketbol Süper Ligi 2. hafta maçında TEKSÜT Bandırma BK, Ankara’da konuk olduğu OGM Ormanspor’u dördüncü çeyrekteki oyunu ile 81-86 mağlup etti.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, Erkan Yılmaz, Tyler Kalinoski, Omar Prewitt ve Emanuel Terry beşi ile başladı. Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, TEKSÜT Bandırma BK Jaime Smith ve Emanuel Terry ile sayılar buldu. Kalan bölümde Jaime Smith ve Rıdvan Öncel ile sayılar bulan Bandırma ekibi ilk çeyreği de 22-23 önde geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf bu kez ev sahibi ekip OGM Ormanspor oldu. Ankara ekibi hücumda Elmedin Kikanovic ve Cevher Özer ile etkili olurken TEKSÜT Bandırma BK Jaime Smith ve Omar Prewitt ile karşılık verdi. Kalan bölümde savunmada istediği oyunu sergileyemeyen Yeşil-Beyazlılar soyunma odasına 43-41 geride girdi.

İkinci yarıya hücumda istediği gibi başlayamayan TEKSÜT Bandırma BK, savunmada da istediklerini oyunda ortaya koyamadı. Hücumda Rıdvan Öncel ve Tyler Kalinoski ile sayılar üretmeye başlasa da 25. dakikada skor 57-48’e geldi. Kalan bölümde Yeşil-Beyazlılar savunmadaki agresifliğini artırınca oyuna tekrar ortak oldu ve final çeyreğine 66-66 beraberlikle girildi.

Final çeyreği karşılıklı sayılarla başladı. TEKSÜT Bandırma BK hücumda Rıdvan Öncel ve Jaime Smith ile sayılar üretirken oyunda öne geçti. Çeyreğin kalan bölümünde hücumda ve savunmada da iyi bir oyun ortaya koyan Yeşil-Beyazlılar karşılaşmadan da 81-86 galibiyetle ayrıldı.

OGM Ormanspor: Elmedin Kikanovic 30 sayı, 5 ribaund; Dorukhan Engindeniz 7 sayı, 2 ribaund; Cevher Özer 24 sayı, 8 ribaund; Christopher Warren 10 sayı, 4 asist; Charlon Kloof 4 ribaund; Caner Ercan 8 sayı, 2 asist; Luka Babic 2 sayı, 7 ribaund.

TEKSÜT Bandırma BK: Jaime Smith 17 sayı, 2 asist; Omar Prewitt 12 sayı, 6 ribaund; Emanuel Terry 15 sayı, 12 ribaund; Tyler Kalinoski 10 sayı, 6 ribaund; Rıdvan Öncel 18 sayı, 5 ribaund; Şehmus Hazer 9 sayı, 4 ribaund; Ian Hummer 5 sayı, 3 ribaund.
TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir, 86-81 kazandıkları OGM Ormanspor müsabakasına ilişkin gazetecilere açıklama yaptı. Demir ‘‘Kazandık ama sonuç olarak baktığımızda çok düzen içerisinde oynanan bir basketbol olmadı. OGM Ormanspor’da maçı kazanabilirdi. Kısa sürede çok iyi bir kadro kurmuşlar ve maça da iyi hazırlanmışlar. Biz de yeni bir Takımız. Takımda sadece tecrübeli oyuncu D.J. Shelton vardı ama onu da geçen hafta kaybettik. İki gün önce yeni bir oyuncumuz katıldı aramıza. Dolayısıyla böyle bir düzensizlik içerisinde oynamamız gereken bir maçtı. Ama bu düzensizliğin içerisinde maçı kazanmak için Türk oyuncularımızın sahaya girdikten sonra maçı çevirmeleri bize müthiş bir katkı verdi. Özellikle Rıdvan ve Şehmus iyi mücadele ettiler ve maçı çevirmemizi sağladılar. Yabancı oyuncularımızın da geneli iyi oynayarak maçı kazandık. Düzenimizi ve sistemimizi daha çok çalışarak oturtmamız gerekiyor. Yaz boyunca çalıştığımız savunma sistemimiz bugün işimize yaradı. Tabi ki bunu devam ettirmek çok önemli. Dolayısıyla oyuncularımı kutluyorum, OGM Ormanspor’a da başarılar dilerim.’’ dedi.

05-10-2019/BANDIRMA GERÇEK/KAYNAK. TEKSÜT BANDIRMA BASKETBOL https://www.facebook.com/bandirmabk/