Telefon Dolandırıcılarına 100 Bin Lirasını Kaptırdı

TELEFON DOLANDIRICILARINA 100 BİN LİRASINI KAPTIRDI

Edremit İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat eden Z.F.T. isimli şahıs; …………. numaralı cep telefonu hattından arayarak kendisini Emniyet personeli Başkomiser olarak tanıtan bir  şahsın "Hesabınız …… terör örgütü eline geçti, başınız belada, ne kadar ziynet eşyanız ve paranız varsa bize verin, güvence altına alalım" demesi üzerine 60.000 TL para ve yaklaşık değeri 40.000 TL olan ziynet eşyasını yanına alarak Edremit ilçesi Altınoluk-Şahindere Mahallesinde park ettiği aracının yanına gelen bir şahsa teslim ettiğini ve daha sonra dolandırıldığını anlayarak müracaatta bulunmuştur.

Bu olayla ilgili olarak Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarî çalışmalar kapsamında, öncelikle şüpheli şahsın kimliği tespit edilmiş ve yapılan takip sonucunda şüpheli İ.D. isimli şahıs Gönen ilçesinde bir işletmede yakalanarak gözaltına alınmış ve hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Telefonla arayarak ve kendilerini "Polis, Asker veya Savcı" olarak tanıtan;  para ve altın isteyen şahıslara, vatandaşlarımızın inanmamaları, bu gibi olaylarla karşılaşılması durumunda vatandaşlarımız tarafından "112 Acil İhbar Hattı"nın aranarak bilgi verilmesi, vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve telefon dolandırıcılığı yapan şahısların yakalanması açısından önem arz etmektedir.

 

        Balıkesir Valiliği - BANDIRMA GERÇEK