Teşekkürler Tolga Tosun

TEŞEKKÜRLER TOLGA TOSUN..

Bu satırları " yazar olarak değil" sade bir vatandaş olarak yazıyorum. Belki de bu benim için vicdani bir sorumluluk. 

Öncelikle Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun' u Bandırma'da artık iyice kirlenmiş, ahlaken dip yapmış her türlü çirkin siyasi oyunların kol gezdiği bu pislik arenada yer almadığı için yürekten kutluyorum. 

Beş yıl önce 20 bin oy gibi rekor bir farkla seçimi kazanan Tolga Tosun' un gösterdiği siyasetten öte insani duruşu polemiklerden uzak kalışı haksızca ve bir sürü dolamaçlı yolların etkisiyle belediye başkanlığına aday gösterilmemesi sonucu almış olduğu nezaket ve seviyeli tutumu da Bandırma'nın bu pislik ortamına örnek olmasını diliyorum. 

Tolga Tosun görev yaptığı zor süreçte gerek pandemi gerek ekonomik kriz olsun onlarla boğuşurken Bandırma'da halkın ihtiyaçlarına el verdiğince çözüm üretmeye gereken özeni ve özveriyi kesinlikle gösterdiğini düşünüyorum. 

Tosun beş yıllık görev sürecinden Yakup Tosun amcayı, Ruhşen abiyi, dost ve arkadaşlarına mahçup etmeden alnının akıyla çıkmıştır. 

Hiç bir güç ve iktidar zehirlenmesine uğramadan göverini başarı ile tamamlamış alnının akıyla genç yaşına rağmen Bandırma'yı layıkıyla yönetmiştir. 

Bu bir köşe yazısı olmadığı için uzatmadan bitiriyorum. Bandırmalının hakkı helaldir Tolga kardeşim. 

Sende hakkını helal et...

28-02-2024/ ERDEK/SÜLEYMAN TAKUNYACIOĞLU