Tolga Tosun "İhtiyaçlar Bilimin Önderliğinde Çözülecek"

Bandırma’mızın İhtiyaçları Bilimin Önderliğinde Çözülecek.

Bandırma’nın önemli sanayi kuruluşlarından olan PAKSAN’da çalışan emekçilerİ ziyaret ederek görüşen Millet İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı CHP’li Tolga Tosun Sevdiğimiz Bandırma’yı daha da güzelleştirmek için Milletçe birlikteyiz. Biz büyük bir Bandırma ailesiyiz. Kazanan Bandırma olsun." dedi. 

 Millet İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı CHP’li Tolga Tosun, şehir planlamasının önemine değinerek önümüzdeki dönem yapılacak planlamaların Bandırma’nın 50 yılını etkileyeceğini belirtti. Bandırma’nın trafik, otopark, yeşil alan gibi sorunlarına ‘Derman’ olmak için yola çıktıklarını vurgulayan Tosun, meclis kadrosunu da alanında uzman kişilerden belirleyerek Bandırma’nın bu dönemde 50 yılını birlikte planlayacaklarını aktardı.

Yeni yerleşim alanlarında geniş yollar, yeşil alanlar ve cazibe merkezleri oluşturacaklarını açıklayan Tosun, Bandırma’nın tek alana sıkışmasının önüne geçeceklerini söyledi. Tosun, “ Önümüzdeki dönem Bandırma’nın 50 yılını etkileyecek planların yapılacağı bir dönem olacak. Biz yeni konut alanları olarak belirlenen; Edincik, Dutliman yolu ve Kayacık’ta ayrık nizamla yapılacak evlerin yanı sıra burada geniş yollar planlıyoruz. Ayrıca Bandırma’nın en büyük sorunu tek merkezden oluşması, bunun önüne geçmek için de yeni yerleşim alanlarında yeni merkezler oluşturacağız. Bandırma yeni merkezlerin, yeşil alanların oluşmasıyla rahatlayacak ve insanlara alternatif alanlar sunmuş olacağız.” dedi.

“BİLİM IŞIĞINDA HALKIN İSTEKLERİ DİKKATE ALINACAK”

Projelerini yaşama geçirirken bilimin ışığında ve halkın isteklerini dikkate alarak çalışmalar yapacaklarını kaydeden Tosun, trafik sorununun çözümü içinde kurumlarla uyumlu şekilde çalışmak istediklerini söyledi. Tosun, “ Yaşama geçireceğimiz projelerimizin altında mutlaka otopark olacak. Otopark konusunda diğer kurumlarla birlikte çalışmaya da hazırız. Aday adaylığım döneminde yeni yapılacak devlet kurumlarının, okulların altına otopark yapılmasını gündeme getirmiştim. Başkan olduğumda bu konunun takipçisi olacağım. Bu alanda diyalog halinde çözümler oluşturabiliriz. Yeşil alanlar Bandırma halkının nefes aldığı önemli yerler. Halkımızın ve özellikle çocuklarımızın bu alanlara ihtiyacı var. Yeşil alan sayısını Bandırma’da artıracağız.” diye konuştu.

“BANDIRMA EMİN ELLERDE, EMİN ADIMLARLA GELECEĞE YÜRÜYECEK”

Trafik, otopark, yeşil alan gibi sorunların çözümüyle Bandırma’yı geleceğe hazırlayacaklarını kaydeden Tosun, “ Şehre; trafiği, geniş yolları, otoparkı, yeşil alanları, konut ve yeni merkezleriyle bir bütün olarak baktığımızda bu sorunlarının çözümüyle Bandırma’yı geleceğe hazırlamış olacağız. Yönetim anlayışımızın başına gelecekte mutlu insanların yaşadığı bir şehir vizyonu koyuyoruz. Meclis kadromuzdaki teknik alanda kendini kanıtlamış arkadaşlarımız bu konularda çalışmalarını yaptı. Yönetime geldiğimizde de Bandırma’nın 'trafik master' planını yaptıracağız. Bizi geleceğe taşıyacak olan planlama ve sağlıklı gelişim. Bu konuda Bandırma halkının içi rahat olsun. Bandırma emin ellerde, emin adımlarla geleceğe yürüyecek. Sorunlarımıza derman olacağız.” dedi.a

BANDIRMA GERÇEK 25-03-2019