Tolga Tosun Kapıdağı'nda Gençlerle Tatbikat Yaptı "Sivil Toplum Örgütlerine Destek Vereceğiz"

Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı Av. Tolga Tosun doğa gezisi için gittiği Kapıdağ’da 911 Arama Kurtarma Ekibi gençleriyle eğitim tatbikatına katıldı. 

911 Ekibinin Eğitim etkinliğine katılan Tolga Tosun; “Allah kentimize, ülkemize ve dünyanın hiçbir yerinde afet vermesin. 911 Ekibi kentimizin önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir. Bugüne kadar çok sayıda arama kurtarma operasyonlarında çok sayıda vatandaşımızın canını kurtardılar. Kendilerine bugüne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Diğer Sivil toplum Örgütlerimize olduğu gibi 911 Arama Kurtarma Derneğimize de destek vereceğiz.” dedi

TOLGA TOSUN BANDIRMA İÇİN KAZANIM OLACAK

Bandırma ve çevresinin birçok yönden önemli özelliklerinin olduğuna dikkat çeken Bandırma Belediye Başkan A. Adayı Av. Tolga Tosun; “Maalesef Bandırma kendini tanıtmak ve potansiyelinden gelir elde etmek konusunda bugüne kadar çok aktif rol oynamamıştır. Bandırmamız, Kurtuluş Savaşının Bandırma Vapuru ile başladığı ve Son Kurşun’un atıldığı yer olarak tarihi açıdan önemli bir yere sahiptir. Bu konuda çalışmalar yaparak Bandırma’nın bilinen bir yer olmasını ve buradan gelir elde etmesini istiyoruz. Aynı şey Kuşcenneti Milli Parkımız için de geçerli. Bandırma’nın çevresinde bulunan doğal güzellikler de bizim bu projemize doğal olarak destek olacaktır” dedi.

911 Arama Kurtarma Derneği Başkanı Mustafa Gürsoy; “Belediye Başkan Aday Adayı Tolga Tosun Bandırmalıların sevdiği, yakından tanıdığı, dürüst, çalışkan ve dinamik bir kardeşimizdir. Kendisine başarılar diliyorum. Tolga Tosun’un Bandırmamız için kazanım olacağını düşünüyorum.”

Bandırma Belediye Başkan A. Adayı Av. Tolga Tosun 911 Arama Kurtarma Derneği’yle eğitime gelen üniversiteli gençlerin sorunlarını dinledi. Daha çok barınmayla ilgili sıkıntıların yaşandığı Bandırma’da öğrenciler için yurt yaparak soruna çözüm üretilebileceğini ifade eden Av. Tolga Tosun; “Sizlerin sorunlarını yakından biliyorum. Yurt yaparak sizlerin bu sorununu çözebiliriz. Ulaşımla ilgili sıkıntılarınızı da biliyoruz. Bunun için de Büyükşehir Belediyemizle sorunu çözmek için sizler adına çözüm arayışı içinde olacağız. Sizlerin en iyi koşullarda yaşayıp derslerinize odaklanmanız gerekiyor. Biz de Belediye olarak sizlere destek vermeye hazırız. Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gençlere değer vermiş ve ülkeyi sizlere emanet etmiştir. Ben de aynı şiarla sizlere her türlü desteği vereceğim” dedi.