Tolga Tosun ve Alp Bostancı'nın Seçim Yarışı Türkiye'ye Örnek Oldu

31 Mart yerel seçimlerine bir gün kala Bandırma'da başkan adayları son etkinliklerini gerçekleştiriyor. Pazar günü geleneksel kortej yürüyüşleri sonrası saat 17 itibariyle sona erecek olan seçim çalışmalarından sonra propaganda yasağı saatleri başlıyor.

Bandırma da seçim çalışmaları sürecinde 31 Mart 2019 yerel seçim propaganda süreci örnek gösterilecek bir görüntüde yaşanarak adeta tüm Türkiye'ye örnek oldu. Cumhur İttifakı Başkan adayı Alp Bostancı ve Millet İttifakı adayı Tolga Tosun sosyal medyada yapılan tüm provakasyonlara itibar etmeden ortamı germeden projelerini açıklayarak çalışmalar süresince vatandaşlardan destek istediler.  Propaganda çalışmalarının içinde hiç bir şekilde birbirlerine etik dışı sataşma yapmadan sürdürdükleri çalışmalar esnasında  çok kez karşılaşan her iki aday yana yana durarak centilmence  siyasetin örneğini sunarken birbirlerine başarılar dilediler. Aksakal Mahallesinde Millet İttifakının seçim ofisine yapılan provakasyon saldırı üzerine Cumhur İttifakı adına duruma el koyup  provakatörleri eleştiren ve özür dileyen Alp Bostancı'nın bu davranışı nezaket kuralları çerçevesinde takdir toplamıştı. Hemen ardından Tolga Tosun'da herkesi sağduyulu olmaya çağıran bir açıklama yaparak gerginleşmenin önünü kesmişti.

Bandırma Sanayispor'un Cuma akşamı düzenledikleri dayanışma yemeğine katılan adayların birlikte poz vererek başarılar dilemesi de yine dikkatlerden kaçmayan bir görüntü oldu.

BANDIRMA GERÇEK - 30-03-2019 - MEHMET LEVENTOĞLU