Toplu Sünnet Şöleni Kayıtları Başladı

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin gerçekleştirdiği ücretsiz Toplu Sünnet Şöleni için kayıtlar başladı.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla halka hizmet sunan Mustafakemalpaşa Belediyesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle çocuklarını sünnet ettiremeyen ailelere ilk mürüvvet heyecanını yaşatacak.

Sünnet çağına gelen fakat çeşitli nedenlerden dolayı sünnet olamayan çocuklar için gerçekleştirilen organizasyonda yer almak isteyen aileler, Mustafakemalpaşa Belediyesi Hizmet Masaları ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nden temin edecekleri formları doldurarak kayıt yaptırabilecek.

'Çocuklarımızın sevinçlerini paylaşacağız'

Sünnet Şöleni ile çocuklara güzel bir hatıra bırakmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sosyal yardımlaşmaya katkı verecek olan etkinliği kalıcı bir hizmet politikasına dönüştürdüklerini belirtti.

Başkan Kurtulan; " Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz bu etkinliği gelenekselleştireceğiz. Bugüne kadar çocukları için bu vecibeyi yapacak imkan ve zaman bulamamış ailelerimize yardımcı olmak hedefindeyiz. Ücretsiz Toplu Sünnet Töreni'ne katılmak isteyen ailelerin başvurularını almaya başladık. Çeşitli eğlencelerin yapıldığı ve hediyelerin dağıtıldığı şölende, çocuklarımızın yanlarında olarak sevinçlerini paylaşacağız" dedi.

Sünnet başvuru kayıtları için; Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün (0224) 613 10 21 ve Belediye Hizmet Masaları'nın (0224) 613 10 58 numaralı telefonları aranabilecek.

 

BUSE EROL - BG HABER