TÜM : CHP iktidarında muhtarlar siyasallaştırılıyor

Muhtarlar günü dolayısı ile bir mesaj yayınlayan CHP Balıkesir Milletvekili ve PM üyesi Mehmet Tüm, İktidarın  Muhtarları işlevsiz hale getirdiğini iddia ederek, CHP İktidarında demokratik rejimin ilk basamağı olan Muhtarlıklarımız, gerçek anlamda “Muhtar” olacak dedi. Muhtarlıkların sadece evrak mühürleme makamları olmadığını söyleyen Mehmet TÜM,” Mahalle veya köyün, tüm dertlerini ve sorunlarını bilen, ona ortak olan Muhtarlarımız, CHP iktidarında Kentlerde Belediye Meclislerinde, köylerde ise İl Genel Meclislerinde mutlaka söz sahibi olacaklardır.” Dedi.

Tüzel kişilikleri kaldırılarak , Mahalleye dönüştürülen Köy Muhtarlıklarının mutlaka yeniden ele alınacağını, söyleyen TÜM” Kırsal mahallelerimiz mutlaka yeniden ele alınmalı ve Tüzel kişiliğe kavuşturulmalıdır. Her ne kadar Mahallede olsalarda, Farklı sorunları olan bu eski köylerimiz için yeni bir yönetim modeli geliştirilmedir.Kentlerdeki mahalle mantığı ile Kırsal mahallelerimizin sorunlarını çözemeyiz “
ifadesini kullandı. “Muhtarlar Günü ”nü kutlayan TÜM , “Her  zaman olduğu gibi , başta özlük sorunları olmak üzere muhtarlarınızın her türlü sorununun takipçisi olacağım “dedi.

BG-HABER Mehmet Leventoğlu