Tüm Örgütlerimiz 30 Ağustos'u Kutlayacak!

Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 98 Yıl önce gerçekleştirilen Büyük Taarruzu andığımız, hatırladığımız ve yaşattığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

"30 Ağustos Bu Yıl Bir Turnusol Kağıdı Olmuştur!"

Bu yıl Pandemi bahane edilerek kutlamalarına engel olunmaya çalışan 30 Ağustos Zafer Bayramı, bu sebeple bir bayram olmanın dışında bir turnusol kağıdına da dönüşmüştür. Milli Bayram hastalığı tetiklenenler, bu Anti Emperyalist zaferden gocunanlar diğer tüm etkinliklerde pandemiden söz etmezken, ne hikmetse 30 Ağustos'u bulaşma riski olarak görmüşlerdir. Açıkça söylüyoruz ki rahatsız oldukları şey bulşama riski değil, göbekten bağlı oldukları emperyalistlerin yenilmesinden duydukları derin üzüntüleridir. Bu anlamda 30 Ağustos'a bakış açıları kimlerin emperyalistlere göbekten bağlı olduklarını, kimlerin Cumhuriyet'e ve demokrasiye düşman olduklarını, kimin halk değil bir avuç zümrenin çıkarları doğrultusunda kendilerini konumladıklarını açıkça göstermektedir. İşte tam da 30 Ağustos; bu yıl, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti'ne  ait olanlarla emperyalistlere göbekten bağlı olanları ayırt eden bir turnusol kağıdı olmuştur.

"249 Belediyemiz ve Tüm Örgütlerimiz 30 Ağustos'u Kutlayacak!"

Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu ve ilk genel başkanımız olduğu; bu ülkenin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyet'e güvenen, anti-emperyalist olan ve her koşulda bu ülkenin kuruluş ilkelerine ebediyete kadar sahip çıkma iradesi gösteren vatandaşlarımıza müsterih olmaları çağrısında bulunuyoruz. Partimiz Genel Merkezi'nin açıkladığı üzere ve verdiği talimat doğrultusunda Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarda olduğu 249 Belediyemizde, tüm örğütlerimizle birlikte pandemi kurallarına dikkat ederek ve bu konuda halk sağlığından taviz vermeden 30 Ağustos Zafer Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız.

"Emperyalizme Geçit Vermeyeceğiz!"

Onlar ne yaparlarsa yapsınlar bu ülke Mustafa Kemal'i, Kuvayi Milliye'yi, Cumhuriyet'i ve Cuhuriyet'in tüm değerlerini seviyor ve sevmeye devam edecektir. Biz de bu doğrultuda Cumhuriyet'in ilkelerinden vazgeçmeden cephede ve siyasal hayatta emperyalizme vurulan tokadın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet'in ekonomik bağımsızlığının kaynağı kamu kurumlarını emperyalizme peşkeş çekip, bugün içinde bulunduğumuz siyasi ve ekonomik bağımlılığın sebebi olanlar, Kurtuluş Savaşı'nda 'Mandayı kabul edelim' diyen zihniyetle aynı zihniyettir. Biz ne bu zihniyete ne de bu zihniyetin kukla oynatıcıları olan emperyalistlere geçit vermeyeceğiz. Onlar mandadan biz ise 30 Ağustos'tan yana olacağız!

"Herşey Bitti Denilen Anda Güneş Gibi Doğanların Bayramı!"

Cumhuriyet Halk Partisi olarak; Milli Bayram alerjisi tutanların, 'Keşke Yunan galip gelseydi' diyen fesli bir kaçığı baş tacı edenlerin, emperyalizmin yediği bu darbeyi içlerinde hissedip unutturmaya çalışanların değil; herşey bitti denilen anda mavi bir çift gözle ufuktan güneş gibi doğup bu memleketi özgürlükle ve demokrasiyle buluşturanların ve bu değerleri yaşatmak için ömürlerini mücadeleye adayanların bayramı olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurtuluşunda, kuruluşunda, savaş cephelerinde, devrimlerinde canla başla mücadele eden, canlarını veren ya da canlarını bu yola adayan tüm değerlerimiz önünde saygı ile eğiliyor, Büyük Taarruz ve Kurtuluş Savaşı Şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Dr. Selim Panç
CHP Bandırma İlçe Başkanı

28-09-2020/BANDIRMA GERÇEK