Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Medya Raporunu Vekillerin Eline Verecek

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Medyanın Sorunlarını Meclis’e taşıyor
 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 25 Haziran Perşembe günü  parti grup başkan vekillerine “Medyanın Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı rapor sunacak.
 
ANKARA-  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti hükümet kurulmadan önce partilerin grup başkan vekillerine gazetecilerin ve gazetecilik mesleğinin son 10 yılda yaşadığı ağır sorunlarla ilgili çözüm önerilerinin de yer aldığı bir rapor sunacak.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde  25 Haziran Perşembe günü parti grup başkan vekillerine “Medyanın Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı raporu sunacak. TGC heyetinde Başkan Turgay Olcayto, Başkan Vekili Vahap Munyar,  Genel Sekreter Sibel Güneş, Ankara Temsilcisi Taylan Erten yer alacak.
 
TGC heyeti saat 12.30’da HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, saat 13.30’da MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural,  saat 14.30’da CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök ve ardından saat 16.00’da CHP Genel Merkezi’nde Genel Sekreter Gürsel Tekin’e hazırlanan raporu sunacak.
 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) hazırladığı “Medyanın Sorunları ve Çözüm Önerileri” başlıklı rapor, 10 yıldır Türkiye’de halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için görev yapan gazetecilerin yaşadığı zorluklara mercek tutuyor.  
 
Raporda gazetecilerin işsizlik, sendikasızlık, tutukluluk sorunlarından, kıdem tazminatlarına, yayın yasaklarından akreditasyon uygulamasına, kanunlarda basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünü engelleyen maddelere kadar geniş bir yelpazede sorunlar ve çözüm önerileri yer alıyor.
 
 
 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti
Türkocağı Caddesi No.1
Cağaloğlu-İstanbul
0212 513 83 00
tgc1946@tgc.org.tr